Dijital Sağlık Kampüsü

Sağlık Kampüsleri Geliyor

Sağlık Bakanlığından elde edilen bilgilere göre, 2023 yılında hastanelerde 95 binin üstünde yatak ihtiyacı söz konusu olacak, Sağlık Bakanlığı’nın bu ihtiyaca yönelik planlarında, 12 fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ve 8 tane ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin dahil olduğu, toplamda 30 bin adet yatak kapasitesine sahip 40 sağlık kampüsü yapılması hedefleniyor.

Hepsi digital cihazlarla donatılacak hastanelerin tamamlanması ortalama 6-7 sene içerisinde planlanan sağlık kampüsleri için yapılacak yatırım ise 14 milyar doların üstünde.

Sağlık kampüsleri için ayrılan bu bütçe Sağlık Bakanlığının alt yapı yatırımlarına ayırdığı bütçenin sadece bir kısmı. 2024 senesinde altyapı ihtiyaçlarına ayrılacak bütçenin 63 milyar doları geçeceği söyleniyor..


-------- Sponsorlu --------

Kamu Özel Ortaklığı Projesi

Sağlık Bakanlığı, ülkemizde modern ve etkin bir sağlık hizmeti altyapısı oluşturmak için Kamu Özel Ortaklığı Projesini hayata geçirmişti. Kamu Özel Ortaklığı Yasasınca devlet, özel sektör tarafından yapılan ve işletilen şehir hastanelerini 25 yıllığına kiralaması düşünülmektedir.

Konferansın Temel Konuları bu başlıklarda gerçekleşecek;

– Ortak Dil Oluşturmak: Birlikte İşlerlikte Standartların Rolü

– Sağlık Bilişimi ile Mobil Sağlık: Teknoloji Hasta Bakımını Nasıl Değiştirmektedir?

– Tıbbi Hatalardan Kaçınmak için Doğru BT Çözümü Tercihi

– Günümüz Kamu Özel Ortaklığı Projeleri için En İyi Bilgi Teknolojileri Sunumu

– Bilgi Güvenliğine Karşı Hasta Güvenliği: Tercih Yapılmalı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir