Çamaşırlarınızı Çok Daha Beyaz Yapacak 3 Sır

Sizlerle paylaşacağımız bu 3 sır giysilerinizin daha beyaz ve pırıl pırıl haline gelmesini sağlayacak hem de pahalı deterjanlar kullanmadan!

Beyaz giysilerden kirleri çıkarmak oldukça zorlayıcı…

Kirlerden kurtulmanın hem etkili hem de oldukça kolay birkaç yolu bulunuyor. Bu detayları paylaşmadan önce reçetesiz olarak satışa sunulan bir ilaç kullanabileceğinizi de belirtelim.

1. Kabartma tozu

Kabartma tozunu beyaz çamaşırları için kullanan insanların çoğu bu yöntemin ne kadar etkili olduğunu bilir. Kabartma tozunun sahip olduğu özellikler sayesinde karşılaştığınız sonuç sizi çok memnun edecek.
8 g kabartma tozunu 4 L su ile karıştırın ve daha sonra giysilerinizi bu su içerisinde iki üç dakika bekletin. Ardından çamaşır makinesinde yıkayın ve işte bembeyaz çamaşırlar!

2. Aspirin

Biraz tuhaf gelse de aspirinin içerdiği asetilsalisilik asit sayesinde giysilerinizdeki kirlerden kolayca kurtulabilirsiniz. G


-------- Sponsorlu --------

Altı tane aspirini ezin ve su ile karıştırın. Daha sonra giysilerinizi bu karışımın içerisinde yarım saat bekletin. En son çamaşırlarınızı makinede yıkayın ve tüm giysileriniz kirlerinden arınsın.

3. Sirke ve limon

Sirke, marketlerden temin ettiğiniz çoğu kimyasaldan daha etkili. Kötü kokulardan ve birikmiş kirlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Ayrıca sirkenin etkileri bunlarla sınırlı değil. Giysilerinizin renklerini daha uzun süre korur ve beyaz renkli kıyafetlerin renklerinin bozulmasını engeller.

Beyaz giysilerinizin rengini koruyabilmek için; bir kaşık limon suyu ile çok az sirkeyi karıştırın. Bu karışımı deterjan kısmına ekleyin ve bembeyaz giysileriniz olsun.

Paylaştığımız bu ipuçları giysilerinizin daha parlak ve daha beyaz olmasını sağlayacak. Bu sırları çevrenizdeki dostlarınızla da paylaşın ve size gelecek teşekkürleri bekleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir