Bebeğe Masaj Yapmanın Faydaları

Bebeğinize yaptığınız masaj bebeğinizin rahatlamasını sağlamasının yanında bir çok faydası vardır.

Bu yazımızda bebeğinize yaptığınız masajın faydalarını siz değerli Bilgi Doktoru okurları için paylaştık.

Anne ve babanın bebeğine yaptığı masaj bebeğin anne ve babaya daha çok bağlanmasına bebekle sağlıklı bir etkileşim kurmasına fayda sağlayacaktır. Bunun yanı sıra bebeğin büyümesine katkı sağlayacak bir unsurdur. Masajla rahatlayan bebeği beslemek ve onunla zaman geçirmek daha kolay bir hale gelecektir.

Uzmanlar bebeğe yapılan masajın bebeğin sağlığı açısından bir çok faydası olduğunu söylemektedirler.Bunlardan en önemlisi bebeğinizle aranızda sağlıklı bir etkileşim olacağıdır. Tabi ki masajın insanlar üzerinde ki etkisi bebeklerde de aynı görülmektedir ve masaj yapılan bebek daha rahat uyur ve dinlenir. Bebekler çok çabuk büyürler ve masaj bebeğin gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Ayrıca araştırmalara göre masaj yapılan bebeklerin daha az soğuk algınlığı veya ishale yakalandığı bilinmektedir.

Bebeklerle iletişimin tek yolu onlarla bedensel temas kurmaktır ve bu temas bebeklerin bağışıklık sistemini de olumlu bir şekilde etkilemektedir.Masaj yapılan bebeğin sindirim sistemi çok daha sağlam çalışmakta bu da bebeği çok fazla rahatlamasına sebep olmaktadır.

 

Masajın Bebeğe Etkileri Nelerdir?

Anne ve babanın sağlıklı dokunuşları bebeğe enerji vermekte onları rahatlatmaktadır. Masaj yapılan bebekte stres hormon seviyesi az olur. Stres hormonunun bedenimizde yüksek seviyelerde olması fazla stresli olduğumuz zamanlarda olmaktadır.Stres hormon seviyesi yüksek olan bebeklerin beyinlerinde bellek ve algılama ile ilgili alanda hasar olabilir.

 

Yukarıda anlatılan Masaj Konusuyla alakalı olarak bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konudaki sorularınızı cevaplamaya hazır olduğumuzu hatırlatmak isteriz.

 

1 YORUM

  1. Pingback: Zeytinyağı ile Yağlanmak » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir