Alerjisi Olanlar Nelere Dikkat Etmeli

Alerjisi olanlar hangi hususlara dikkat etmelidir ve sonbahar / kış mevsimlerinde yapmaları gereken hususlar ile alakalı bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Sonbahar ve kış mevsimleri geldiğinde çoğu hastalık kapıya dayandığı yetmezmiş gibi bunun yanı sıra alerjik tepkilerde kendini göstermeye başlıyor.

Alerjisi olan kişilerin sonbahar ve kış mevsimlerinde dikkat etmeleri gereken hususlar nelerdir uzmanlarımız sağlığı korumaya yönelik önemli açıklamalarını paylaştılar. Alerjisi olanların dikkat etmesi gerekenler nelerdir makalemizde hep beraber öğrenelim.

Bilhassa solunum yolu alerjisi bulunanlar ve astım hastalığı olanlar sonbahar/kış döneminde çoğu etkenden olumsuz şekilde etkilenmektedir.

Hassas bünyelerin grip ve nezle şeklindeki hastalıklara yakalanma ihtimalleri oldukça yüksek oluyor. Bu nedenle alerjik tepkili bünyelerin kesinlikle grip hastalığına karşı Ekim ayı geçmeden evvel grip aşısı yaptırmaları gerekmektedir. Her yıl düzenli bir şekilde risk grubundaki bireylerin aşılama yaptırmaları, sonbahar/kış aylarını rahat bir biçimde geçirmelerine vesile oluyor.


-------- Sponsorlu --------

Grip salgınının öncelikli olduğu dönemlerde alerjisi olanların kişilerin uzman tavsiyelerine kulak vermemeleri, çok önemli rahatsızlıkların oluşmasına neden olmaktadır.

Solunum yolu alerjisi bulunan küçük yaştaki çocuklar, akciğer hastası olan yaşlılar ve kalp, böbrek, şeker hastaları kesinlikle aşı olması gereklidir. Aksi taktirde bunların ölümle neticelenebilecek ciddi problemlere yakalanmaları muhtemeldir.

Alerjisi olan başta çocuklar ve yaşlılar olmak suretiyle herkes grip kişilerden uzak durmalıdır. Evde istirahat ederek dinlenmek, dışarıda maske kullanımı, ellerin sıklıkla yıkanmasına özen göstermek ve öksürürken veya hapşırırken kağıt mendil veya kolun iç kısmını kullanmak gerekmektedir.

Alerjisi Olan Kişilerin sonbahar kış aylarında yapması gereken hususlar  ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir