Zayıflatan Alkali Su Yapımı

Yaz mevsimi yaklaşıyor. Peki yaz mevsimine girmek için kendinizi hazır hissediyor musunuz? Yoksa kışın aldığınız kiloları vermeyi mi düşünürsünüz? Yaza girerken daha güzel bir vücuda sahip olmak isteyen bayanlar daha çok egzersiz yapmalı, alkali su içmeli ve besinleri mümkün olduğu kadar sağlıklı şekilde tüketmelidir.

Alkali Su İçerek Zayıflama

Daha güzel bir vücuda sahip olmak için bol miktarda hareket etmek ve sağlıklı beslenmek gerekmektedir. Bilhassa yaza girerken egzersiz ve yürüyüş yapmak çok önemlidir.

Havaların ısınması ile beraber insanlar yürüyerek, koşarak veya spor salonuna giderek hareket etmeli. Hareket edildiğinde vücudun içerisindeki hormonlar ve enerji değişim gösteriyor. Ayrıca kişinin iştahında da azalma görülüyor.


-------- Sponsorlu --------

Bir insanın mutlu olabilmesi için yapması gerekenlerin ilki yemek yemek, 2. ise egzersiz yapmaktır. Şayet spor yapılmazsa daha çok yemek yenir. O yüzden dolayı spor yapan kişiler, hızlı bir biçimde fit ve sağlıklı bir bedene sahip olurlar. Sadece günde 1 saat düzenli ve tempolu yürüyüş yapmak bile yeterli olacaktır.

Alkali Su ile Kilo verme

Günlük en az 2 veya 3 litre su içmek gerektiğini söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, alkali su tüketmenin yararlarını vurguladı. İçtiğiniz suyun alkali olması, metabolizmayı tüketilen ürünlerle daha uyumlu hale getirir. Yediğimiz ürünlerin metabolizmamızla daha uyumlu olması için alkali su içmemiz gerekiyor.

Evde Alkali Su Nasıl Yapılır

Alkali su şeklinde satılan ürünleri tercih edebileceğimiz gibi, normal içtiğimiz sularımızı alkali yapabileceğimize dair kolay tavsiyelerimizi de uygulayabiliriz. Ayrıca sebze ve meyve ağırlıklı besinleri tüketerek organik gıdaları birbirine karıştırmadan yiyenler daha basit ve hızlı zayıflayabiliyorlar. Herkesin bildiği gibi şeker, ekmek ve tatlıların tümünü yemekten sakınmamız gerekiyor.

1 YORUM

  1. Pingback: Elma Çayı ile Zayıflama » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir