Yüzünüzün Tekrar Genç Görünmesini Sağlayacak 10 Etkili Yöntem

Kırışıklıklar ve göz altı torbaları, yaşlanmanın, kötü cilt bakımının ve sağlıksız yaşamanın en yaygın belirtileridir. Yaşlanmayı tersine çevirmek tabii ki mümkün değildir ancak biraz dikkat göstererek en azından yüzümüzdeki kırışıklıkların ve göz altı torbalarının ortaya çıkmasını erteleyebiliriz.

Piyasada çok sayıda kırışıklık giderme kremleri, serumlar ve diğer kozmetik ürünler mevcut olduğu gibi, kırışıklıklardan kurtulmanın daha kolay, ucuz ve doğal yolları da bulunmaktadır. Bu yollarla birlikte sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemenin ve sigarayı bırakmanın etkisi de çok yüksek olacaktır.

Bilge Cafe olarak kırışıklık ve göz altı torbaları gibi yaşlanma belirtilerini doğal yollarla tedavi edebileceğiniz yöntemleri sizler için derledik.

Kırışıklıkları Giderme

Ciltteki kırışıklıkların ortaya çıkmasının ana sebebi yaşlanma olmakla birlikte, sürekli kullanılan yüz ifadeleri, güneşin verdiği hasar, sigara ve susuz kalmak, kırışıklıkların diğer sebepleri arasında gösterilebilir. Kırışıklıkları oluşması doğal bir süreç olduğu için durdurmanın herhangi bir yolu yoktur. Ancak sağlıklı bir yaşam tarzı sürerek ve bazı doğal tedavi yöntemlerini kullanarak kırışıklıkların oluşması ertelenebilir veya kamufle edilebilir.

Yumurta Beyazı

Bir kaç yumurta beyazını alın ve bir kasenin içinde çırparak köpürtün. Sonra yüzünüzün her tarafına sürün ve en az 15 dakika boyunca kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Yumurta beyazının içinde bulunan A ve B vitaminleri kırışıklıkların oluşmasını yavaşlatacaktır.

Zeytin Yağı

Zeytin yağı cildinizi yumuşak ve esnek tutar. Yatmadan önce yüzünüze bir kaç damla zeytin yağı ile masaj yapın ve sonra yumuşak bir havlu ile yüzünüzü durulayın. Sabah daha sağlıklı bir cilde sahip olarak uyanacaksınız.

Limon Suyu

Yatmadan önce bir limonu ortadan ikiye bölerek yüzünüzün ince çizgilerine ve kırışıklıklara sürerek masaj yapın. Limon, asidik özelliği sayesinde kırışıklıkların görünmesini engeller ve cildinizin daha parlak görünmesini sağlar.

Meyve ve Sebzeler

Taze meyve ve sebzeler A ve D vitaminleri bakımından çok zenginlerdir. Cildinizdeki parlaklığı eski haline getirmede ve daha genç görünmenizde olukça etkilidirler. Sağlığınız için düzenli olarak taze meyve ve sebze yemeyi unutmayın.

Göz Altı Torbalarını Giderme

Göz altı torbaları sizi yaşlı ve yorgun gösterir. Göz altı torbalarının oluşumu daha çok yaşlanma ile alakalı olsa da, aşırı yorgunluk ve düzensiz uyku yüzünden de oluşabilirler.

Çay Poşetleri


-------- Sponsorlu --------

Çay, içerdiği doğal mineraller sebebiyle uzun yıllardır cilt hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle göz kapağı kabarmasının ve göz çapaklanmasının tedavisinde çok etkilidir. 2 adet çay poşetini ılık suya batırın, bir kaç dakika bekletin ve sonra gözlerinizin üzerine koyarak 5 dakika boyunca bekletin.

Avokado

Yorgunluk genellikle gözlerin altında siyah halkaların oluşmasına yol açar ve sizi daha yaşlı gösterir. Bu siyah halkaları yok etmek için; olgun bir avokadoyu dilimleyin ve gözlerinizin altına yerleştirerek bir kaç dakika bekletin. Ya da avokadoyu badem ve süt ile karıştırarak macun kıvamına getirip göz altlarınıza sürebilirsiniz.

Salatalık

Eğer gözleriniz kırmızı ve kabarık ise, uzanarak 2 dilim soğuk salatalığı gözlerinize yerleştirin ve bu şekilde yarım saat bekleyin.

Çay Kaşığı

2 metal çay kaşığını 10-15 dakika boyunca buzdolabında bekletin. Soğuduktan sonra gözleriniz kapatarak kaşıkları göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin ve 45-50 saniye boyunca bekleyin.

Ağız Çevresindeki Kırışıklıkları Giderme

Yaşlanmanın ilk işaretleri genellikle şunlardır: nazolabial kıvrımlar, göz kırışıklıkları ve gülme çizgileri. Eğer sigara kullanıyorsanız bu kırışıklıkların oluşması hızlanabilir. Eğer bu kırışıklıkların oluşmasını istemiyorsanız yapmanız gereken ilk şey; sigarayı bırakmak. Daha sonra aşağıdaki doğal tedavi yöntemlerini uygulayarak yağız çevresinde yaşlanmaya bağlı olarak oluşabilecek kırışıklıkları erteleyebilirsiniz.

Salatalık ve Yumurta Beyazı

Yarım salatalığı alın, soyarak küçük parçalara bölün. Bu parçaları mikserden geçirerek posa haline getirin ve süzgeçten geçirerek suyunu süzün. Bir yumurtanın beyazını bu suya ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı yüzünüze, özellikle ağız çevresine sürün. 15 dakika bekletin. Kuruduktan sonra yüzünüzü su ile durulayın.

Lahana Turşusu (Sauerkraut)

Lahana turşusu A vitamini yüzünden çok zengindir. Lahana turşusunu kırışıklıklarınızın üzerine sürerek 10 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Dilerseniz lahana turşusunu yiyerek de kırışıklıkların oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Sizin de genç gözükmek için bildiğiniz yöntemler varsa yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Kaynak: Bilge Cafe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir