Yüzdeki İstenmeyen Tüylere Mısır Unu Maskesi

İstenmeyen tüylere ve sivilcelere karşı mısır unu maskesi yapabilirsiniz…

Yüzümüzdeki istenmeyen tüyler ve sivilceler çoğu zaman rahatsız edici olabiliyor. Genellikle hormonal bozukluktan dolayı çıkan tüyler ve sivilceler hormonların normalden çok salgılanmasıyla daha fazla ve istenmeyen bölgelerde çıkmasına neden olur. Bazı ilaçlar da yan etki olarak tüylerin daha hızlı çıkmalarını etkileyebiliyor.

İstenmeyen tüylerin ve sivilcelerin en rahatsız edeni şüphesiz ki yüzümüzde çıkanlardır. Yüzdeki tüylerden ve sivilcelerden evde hazırlayacağınız doğal mısır unu maskesi ile kısa zamanda kolaylıkla kurtulabilirsiniz.  Bu maskeyi düzenli şekilde uygularsanız tüylerden ve sivilcelerden kısa zamanda tamamen kurtulduğunuzu göreceksiniz.

SİVİLCELERE VE YÜZDEKİ TÜYLER İÇİN MASKE YAPILIŞI

Malzemeler;

+ 1 adet yumurtanın beyazı

+ 1 çay kaşığı mısır unu

+ 1 çay kaşığı toz şeker

Maskenin Uygulanışı

Bir kaba yukarıda belirtilen tüm malzemeleri koyarak karıştırın.

Hazırladığınız bu maskeyi yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin.

Kuruyan maskeyi cildinizi tahriş etmeden ılık su yardımıyla yüzünüzden çıkarın.

Haftada 4 kere uygulayabileceğiniz mısır unu + yumurta beyazı maskesini düzenli kullandığınızda yüzdeki istenmeyen tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

TARİF 2:  MISIR UNU ve TOZ ZERDEÇAL ile CİLT MASKESİ

Yukarıdaki tarife alternatif olarak Mısır unu ile toz zerdeçalı bir kabın içerisinde karıştırarak biraz su ilave edin.

Yüzünüzde istenmeyen tüylerin üzerine maskeyi uygulayın.

Kuruyunca ılık su ile durulayın. Zerdeçal ciltte renk değişikliğine sebep olabilir ancak korkmayın kısa sürede düzelecektir.

Peki, istenmeyen tüylerin çıkma sebepleri nelerdir?

– İstenmeyen tüylerin çıkma nedenlerinden birisi genetik olmasıdır. İstenmeyen tüylerin çıkmasında ki en büyük ihtimal kalıtsal olmasıdır.

– Bazı etnik kökenli kadınlarda bu tüylerin çıkması daha çok görülmektedir.

– Aşırı stres yapan kadınların da vücutlarında hormonal değişiklikler olmaktadır. Bu değişikliklerin sonucunda istenmeyen tüylerin artışı görülmektedir.

– Kadınların menopoz dönemlerinde erkeklik hormonu salgısında artış olmaktadır. Bu da istenmeyen tüylerin artmasında önemli rol oynar.

Bu konularımıza da göz atabilirsiniz;

Cilt Beyazlatma Maskesi

Karın Çatlakları Maskesi

Pirinç Suyu Mucizesi ile Cilt Bakımı

11 YORUM

 1. naz

  Aşırı tuylenme sorunu olanlar neden korkuyorki, sonuçta doğal bir maske, ha çok korkuluyordu yanagin minik bir bölümüne surersiniz, ayakta deneme ile istediğiniz sonucu alacağınız sanmiyorum

 2. Eda

  Şeker herzaman kıl kökünü besler kesinlikle tavsiye etmiyorum,sayın naz hanım kıllanma çoğalırsa kişi çok şey kaybetmiş olur

 3. Elif

  Başka bir yerde okumuştum yüzünü alıp uygulayın yazıyordu.kafam karıştı alıp mı uygulayalım almadan mı ??

 4. Ezgi

  Yüzümde özellikle favori bölgesinde çok fazla kıllanmam oluyordu. Weet ve birçok ürünün ağda bandını denedim sivilce yaptı aşırı dermatologluk bile oldum neredeyse. Avonun yüz ağda bandına geçtim. Sivilce yapıyor ama yine de diğerleri kadar değil ve tüylerimi azalttığını hissettim. Çok sık maske uygulayan biriyimdir. Kuru maya maskesini uyguluyordum fakat kıllanma yaptığını duyunca mısır ununa geçtim şimdilik iyi gidiyor tavsiye ederim. Ben yumurta yerine zeytinyağı mısır unu süt yapıyorum. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım

   • aynurerkul

    arkadaslar yuzdeki tuyler cok inatci olduğu icin msskelrr yada ada denilen seyler bostur hepten yuzunuzu mahfetmis olursunuz.yapmaniz gereken tek cey iyi bir lazer bulup o sekilde kurrtulabilsinz yuz tuyleri yada butun vucut.merak edilen her soruya yanit verebilirmm 😊😊☺😊☺😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir