Cilt Sarkması İçin Zerdeçal Bal Maskesi

Sarkmış Ciltleri Gerginleştirmek İçin ve Cilt Bakımında (Güzelliği) Zerdeçal Maskesini Uygulayabilirsiniz…

Eğer sağlıklı olmak istiyorum ve olduğumdan daha genç görüneyim diyorsanız bitkisel kökenli tedavileri yaşamınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Bu bitkilerden bir tanesi de kesinlikle zerdeçal olmalıdır…

Eskiden, kadınların ‘altın toz’ diye adlandırdığı zerdeçal, ‘antioksidan’ özellikleri olan bir bitki köküdür. Antibakteriyel ve arındırıcı özellikleri bulunur. Yüzü kusursuz olarak temizleyen zerdeçaldan cildi etkili bir şekilde gerginleştiren maske elde edebilirsiniz. Şimdi size zerdeçal ile hazırlanan bu cilt gerginleştirici maskenin tarifini vereceğiz.

Malzemeler:
– 1 Kahve Kaşığı bal
– 1 Çay Kaşığı Zerdeçal


-------- Sponsorlu --------

Nasıl Hazırlanır?

1 çay kaşığı zerdeçalı, 1 kahve kaşığı bal ile karıştırarak yüzünüze maske yapın. Haftada bir defa olmak üzere bu karışımı mutlaka uygulamaya özen gösterin. Kısa süre içinde cildinizdeki lekelerde azalma ve kırışıklıkların gerginleşmesini fark edeceksiniz.

Zerdeçalın Cilt Bakımında Kullanımı Haricinde Diğer Faydaları Nelerdir?

Zerdeçal; Hint safranı olarak da bilinir. Pakistan, Çin, Hindistan gibi ülkelerde yetişmektedir. Köri tozunun temel öğelerinden biridir.

Etken maddesinin ismi parlak sarı renkteki “CURCUMİN” dir. 3 gram zerdeçal içinde 30 – 90 mili gram curcumin bulunur.

Scientific isimli bir American dergisinde yayınlanan 100 araştırmada curcuminin Alzheimer, Diyabet ve Kanser gibi hastalıklara karşı olumlu etkilerinden bahsedilmektedir.

Curcumin iyi bir antioksidan ve anti-enflamatuar (anti-iltihap) özelliklerine sahip olmasından dolayı güçlü bir kanser düşmanı olarak kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir