Varislerden Nasıl Kurtulabiliriz

Varis birçok insanın karşılaştığı bir hastalıktır. Özellikle fazla kilolularda, kadınlarda, ailesinde varis sorunu olanlarda,işi gereği sürekli ayakta kalanlarda yada sürekli oturanlarda ve hamilelerde görülmektedir.

Peki varisten kurtulmanın bir yolu var mıdır? Bu yazımızda siz değerli Bilgi Doktoru okurları için varisten kurtulmanız için yapmanız gerekenleri araştırdık.

Varislerden Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Varisten kurtulmak için en önemli yapılması gereken makul basınçta bir varis çorabı kullanmaktır. Varis çorabının faydaları azımsanmayacak kadar azdır hastalığın ilerlemesini önlerken bir çok şikayeti de geriletmektedir. Çorap kullanımının yanında varisin oluşum sebebine bağlı olarak her insanın dikkat etmesi gereken durumlar vardır.

Örneğin çok ayakta durmayı gerektiren bir işiniz veya çok oturmak zorunda kaldığınız bir işiniz varsa bu durumlardan kaçınmanız gerekmektedir.Bunların yanında dar pantolonlar ve aşırı topuklu ayakkabılarda varis oluşumunu tetiklemektedir. Eğer varis probleminiz varsa 3 şekilde tedavisi mümkün.


-------- Sponsorlu --------

Varisin Tedavi Yöntemleri

Cerrahi Tedavi İle Varisten Kurtulma

Bu tedavi varisin biraz daha ilerlediği hastalarda uygulanmaktadır. Eskiye nazaran biraz daha gelişmiş ve nazik bir uygulama haline gelmiştir. Bütün toplardamar alınabileceği gibi lokal şekilde de alım olabilir.

Skleroterapi veya Köpük Tedavisiyle Varisten Kurtulun

Damar içine küçük iğneler enjekte ederek uygulanan bir tedavi şeklidir. Bu tedavi yöntemi özellikle kozmetikten şikayetçi hastalar tarafından tercih edilmektedir.

Endovenöz Lazer Tedavisiyle Varislerden Kurtulma

Bu teknik son yıllarda gelişme göstermiştir. Bu tekniğin avantajlarından bir tanesi hasta aynı gün taburcu edilebilir. Bu teknikte de toplardamar içerisinde ısı meydana getirerek kullanılmaktadır. Radyo frekans tedavisinde tıpkı bu tedavi gibi yapılmaktadır.

Varis problemleri ile alakalı bilgi ve tecrübeleriniz siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca konu hakkındaki sorularınızı da bizlere sorarak cevap bulabilirsiniz. Sağlıcakla Kalın….

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir