Türkiye’de Satılan O ZEHİRLİ Ayakkabılar

Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU’dan ZEHİRLİ AYAKKABI Açıklaması

Sağlık Bakanı Doktor Mehmet Müezzinoğlu, ülke genelinde yaygın biçimde bulunan zehirli ayakkabı skandalı hakkında açıklama yaptı. Bakan Müezzinoğlu, bu tür sahtekarlıkların engellenmesi gerektiğini vurgulayarak, “Suçlular elbet bulunacaktır” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, bir dizi uygulamaya katılmak üzere Edirne iline gitti. Bakan Müezzinoğlu, Edirne Margi Otel’de düzenlenen Türkiye Gazeteciler Federasyonu 2. Başkanlar Toplantısının ardından gazetecilerin, Türkiye’de yankı uyandıran zehirli ayakkabı skandalı hakkında sorularını cevapladı.

Bakan Müezzinoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın bu durumu yakında takip ettiğini belirterek bilhassa bu tür sahtekarlıklara engel olunması gerektiğini vurguladı.

Bakan Müezzinoğlu, “Çünkü kutuların içerisine eski ayakkabıları koyarak, sonra onları depoda tutup diğerlerini satmak açıkçası tek kelimeyle bir sahtekarlıktır. Hele ki sağlıkla olan bir kısmı kanserojen içeren bir madde sebebiyle, inanıyorum ki en kısa zamanda problem çözülecek, suçlular bulunacaktır. Belirli ipuçlarını yakaladık.

Bu sabah itibariyle Gümrük Bakanımızla görüşmüştüm, ancak bilhassa şüpheli ayakkabı tereddüttü olanlardan kesinlikle başvurularını yapıp tahlillerini yapmamız gerektiğini de kamuoyuna duyurmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’de Satılan O ZEHİRLİ Ayakkabılar


-------- Sponsorlu --------

cin-mali-zehirli-ayakkabilarin-fotografi

Ayakkabıların Koklanması

Zehirli ayakkabıların nasıl anlaşıldığını anlatan bir esnafımız;

Ayakkabılar Nasıl Ayırt Edilir

– Zehirli ayakkabıların tabanları sert ve kalın olur.

– Siyah boyaları çıkar. Elinizi sürdüğünüz zaman siyah bir artık gibi iz bırakır.

– Derisini kokladığınız zaman yanık kokar. Yerli üretim deri ayakkabılarda koku olmaz. Normal hayvan derisi gibi kokması gerekir. Ama bu deriler değişik kokar. Bahse konu zehirli ayakkabıların derisi yanık kokusu gibi kokar.

KÖTÜ AYAKKABI GİYMENİN SONUÇLARI

Ayak sağlığını da bozar.

Ayakta kötü bir koku bırakır.

Ayakta allerjen etkisi yapar ve enfeksiyon kapmaya sebep olmaktadır.

Zehirli Ayakkabıların nasıl anlaşılacağı ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

 

2 YORUM

  1. Pingback: Zehirli Tişört Markaları Harley Davidson Markası » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Ayak Bnasırı için Bitkisel Kür » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir