Safra Kesesi Taşına İğde Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın paylaştığı avokado yaprağı, iğde, kırkkilit otu ve karahindiba bitkisi ile hazırlanan mucize kür ile safra kesesi taşını düşürebilir ve bitkisel yöntemlerle tedavi edebilirsiniz.

Safra kesesi taşı bulunan bir çok kişi herhangi bir belirti ile karşılaşmaz. Bu yönüyle safra kesesi taşı sessiz bir hastalık olarak bilinmektedir. Safra kesesi taşının bulunması yemeklerden alınan yağların parçalanmasını engeller.

Bu sebeple yemeklerden sonra aşırı şişkinlik veya karın bölgesinden başlayarak sırt ve omuzlara vuran ağrılar safra kesesi taşı belirtisi olabilir.

Belirti, hastaların genelinde karnın üst köşesinde kaburgaların altında veya karnın hemen üstünde orta kısımda ağrı olarak görülür. Bu ağrılardan ve safra kesesi taşından kurtulmak istiyorsanız evde yapacağınız doğal kür ile safra kesesi taşını parçalayabilir eski sağlığınıza tekrar kavuşabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın tarifini verdiği bu kürün malzemeleri ve yapım aşamasını siz okurlarımız için paylaşıyoruz.

Safra Kesesi Taşına Karşı Kür (İbrahim Saraçoğlu Tarifidir)

Malzemeler:

Avokado Yaprağı (2 adet)

İğde (5 adet)

Kırkkilit Otu (1 tatlı kaşığı)

Karahindiba (1 tatlı kaşığı)


-------- Sponsorlu --------

Safra Kesesi Taşı Eritme Kürü Nasıl Hazırlanır?

Kürün Yapılışı: Safra kesesi kürü aşamalar halinde uygulanır. İlk aşamada 1 ay boyunca sabah iğde akşam ise kırkkilit otu tüketilmesi gerekir. Safra kesesi taşları çok inatçı olabilmektedir ve taşların kimyaları farklılık gösterir. Bazı taşlar kum gibi hemen parçalana bilirken bazı taşlar ise kaya gibi serttir ve parçalanması hemen gerçekleşmez.

Eğer ilk aşamada safra kesesi taşınız hala geçmediyse ikinci aşamaya geçiş yapabilirsiniz. İkinci aşamada ise avokado yaprağı ve karahindiba devreye girer.

1.Aşama Sabah:

İlk olarak 5 tane iğdenin kabukları tamamen değil yalnızca bir kısmı hafifçe soyularak 1 su bardağı kaynayan suyun içine atılır. İğdeler 5 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılır. Biraz bulanık bir suyu olacaktır. Süzülerek kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına içilir.

1.Aşama Akşam:

Önceden kaynamakta olan 1 su bardağı klorsuz suyun içine tepeleme 1 tatlı kaşığı kırkkilit otu atılır. Karışım 5 dakika kadar kısık ateşte kaynatılır. Ocağın altı kapatıldıktan sonra karışım hala sıcakken süzülür. Akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir.

2. Aşama Sabah:

Önceden kaynatılmış 1 su bardağı klorsuz suyun içerisine tepeleme 1 tatlı kaşığı karahindiba ilave edilir. Kısık ateşte ağzı kapalı bir şekilde 5 dakika kaynatılır. Kaynadıktan sonra süzülerek ılımaya bırakılır. Karışım her sabah kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına 1 su bardağı içilir.1 ay boyunca devam ettirilir.

2.Aşama Akşam:

Kaynamakta olan 1 bardak klorsuz suyun içerisine 2 adet – öğütülmüş olarak yaklaşık 1 buçuk tatlı kaşığı avokado yaprağı atılır. Yaklaşık 8 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılır. Kaynama süresi bittikten sonra ılıkken süzülür. Akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir. Avokado ile hazırlayacağınız bu kürü 5 gün uygulayıp 3 gün ara vererek toplam 1 ay boyunca uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir