Saçları Uzatan ve Gürleştirici Özellikteki Yapraklar

Pazarda Saçlarınıza daha iyi geleceğini beyan eden birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin düzenli kullanılması neticesinde saça iyi geleceğini belirtmelerine rağmen, kullanan kişilerden çok düşük bir kesim saçların iyi olduğunu belirtmektedir. Öte yandan, birçok yemeğe muazzam tatlar veren köri yaprağının saçlara faydası da saymakla bitmez.

Bilinçsizce tüketilen besinler ile havadan saçlara giren zararlı maddeler saç kırılmalarına ve saç dökülmelerine sebep olmaktadır. Bunlardan korunmanın en büyük dermanını da bize yine doğa sunmaktadır.

Doğal bitkisel bir mucize olan köri yaprakları güçsüz olan saç köklerini kuvvetlendirerek saç dökülmelerinin azalmasına, saçların daha canlı görünmesine ve daha saçın daha sağlıklı olmasında oldukça faydası vardır. Bunun yanında dökülen saç tellerinin yerine yeni saç tellerinin çıkmasına ve saçınızın eski sağlıklı görünümüne ulaşmasına yardımcı olur. Size sunacağımız tarifle köri yapraklarından en yüksek almak için kullanabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Malzemeler

  • Çemen otu tohumu
  • Köri Yaprakları (Kurutulmuş da olur)
  • Hindistancevizi Yağı

Hazırlanış

10-15 adet köri yaprağı ile bir tutam çemen otu tohumunu bir tavada kısık ateşte 5 dakika yağ kullanmadan renkleri değişene kadar kavurun. Renkleri değiştikten sonra ocaktan alarak toz haline gelene kadar dövün. Bu işlemden sonra Hindistancevizi yağını ısıtarak toz halindeki karışımın üstüne dökerek 5 dakika daha ocakta pişirmeye devam edin.

Bu işlemden sonra hazırladığınız karışımı soğumaya bırakın. Karışım soğuduktan sonra bir süzgeç yardımıyla karışımı süzün ve kalan yağı 10-15 dakika boyunca saçınız masaj yaparak uygulayın ve 15 dakika kadar saçınızda bekletin. Daha sonra saçınızı durulayabilirsiniz. Bu karışımı haftada 3 defa denedikten sonra kısa zaman sonra saçlarınızdaki değişimi göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir