Pirinç Testi Nedir, Memeye pirinç testi nasıl yapılır ?

Meme protezi seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

Meme protezi yaptırmaya karar vermiş kişiler için en önemli sorun seçilecek protezin büyüklüğüdür. Meme rötuş operasyonlarının en çok sebebi protezin boyutunun değiştirilmesi olarak bilinmektedir.

Estetik cerrah kişinin beden yapısı, deri kalitesi, göğüs kafesi çapı ve memede sarkıklık olup olmadığı gibi etkenlere göre aşağı yukarı bir boyut belirlese de, gerçek boyut hastanın isteklerine göre değişir.

 

Kişinin düşündüğü protez büyüklüğü ile giysili bir biçimde bir kaç gün yaşaması, uyuması, günlük yaşamdaki etkinlikleri ile uyumunu görmesi gerekir. Protez büyüklüğü seksi görüntü veya daha feminen olma ile bağlantılı olduğu için kişi dikkat çekip çekmek istemediğini dahi sorgulamalı. Bundan sonra istediği boyutu doktora bildirmesi en doğru yoldur. Doktor da protez ile ilgili taban çapı, profil ve projeksiyon gibi detaylara karar verir.

 

Bu seçimden önce evde pirinç testi yapılabilir. Öncelikle kişi istediği sutyen boyutunda bir sutyen alır. Külotlu çorabın ayak kısmının üstünden kesip içerisine pirinç doldurabilir.


-------- Sponsorlu --------

Ağzı bağlanan çorap protezi taklit etmektedir. Örneğin, 210 cc protezi taklit etmek istiyorsa 210 gr pirinç koyulur. Her 20 cc. için 20 gr prinç eklenerek, 230, 250, 270 cc biçiminde protez ölçümleri denenip not edilir. İstediği hacim bulunduktan sonra bu pirinç dolu çorapla bir süre yaşamalıdır. Kişi yaşarken rahat ettiği ölçüyü hekimine bildirir.

 

Protez yaptırdıktan sonra nasıl sutyen seçmeliyiz?

Makul protez bulunup yerleştirildikten sonra diğer önemli bir konu sutyen seçimidir. Protezsiz memeye sahip olan kadınların bile çoğu yanlış sutyen kullanırken, protezli memede sutyen seçiminde daha fazla yanlışlık yaşanmaktadır.

Beden ve cup ölçümleriyle bulunan en uygun sutyen ölçüsünde cup kısmını bir büyük tercih etmek gerekebilir. Örneğin 95 C ölçümü çıktı ise 95 D yi tercih edilmeli. Bunun sebebi protezli meme eni standart ölçülere göre daha geniştir.

 

Konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru üyeleriyle paylaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir