Parkinson Hastalığına Bakla Kürü

El titremesi ve özellikle parkinson hastalığından kaynaklanan titremelere karşı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamız bakla kürünü öneriyor. Baklanın içerisinde bulunan dopa etkin maddesi titremeleri engelliyor. Organik Günler’e paylaştığı parkinson – el titremesi kürü için Saraçoğlu hocamıza teşekkür ederiz…

El titremesi bir çok nedene bağlı olarak görülebilmektedir. Genetik faktörler, heyecan, stres, korku gibi psikolojik nedenler, kafein hassasiyeti, alkol ve bağımlılık yapan bir takım ilaçlar, hipoglisemi, hipertiroidi ve parkinson hastalığı gibi bir çok nedene bağlı olarak ellerde titremeler meydana gelir. Peki ne yapılabilir? Bitkisel tedavi yöntemi olarak bakla kürü öneriliyor.

Tiremor yani el titremesi üzerinde taze bakla oldukça etkili şifalı bir bitkidir. İçerisinde bulunan dopa etkin maddesi tiremor (el titremesi)’a karşı mucizevi şekilde etki gösterir.

PARKİNSON HASTALIĞI HAKKINDA KISA BİLGİ: Parkinson hastalığı sinsi ve yavaş seyir eden bir hastalıktır. Bu sebeple uzun süre hastalık anlaşılmayabilir. Genellikle ilk belirtileri ellerde veya vücudun bir kısmında titremenin oluşmasıdır. Parkinson hastalarında kaslar oldukça gergin olur.

İstirahat halindeyken bile kaslarının gerginliği hem kendisi tarafından hem doktorlar tarafından kolaylıkla fark edilir. İlerleyen süreçte konuşmadan, yürümede ve yutmada çeşitli zorluklar olarak kendini gösteren bir rahatsızlıktır.


-------- Sponsorlu --------

Son zamanlarda özellikle beyin hastalıklarında artış görülmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi de zirai ilaç kullanımının fazla olmasıdır. Meyve ve sebze üretirken organik gübre takviyesi en sağlıklı olanıdır. Eğer zirai ilaç kullanılıyorsa da muhakkak Tarım Bakanlığının ölçülerini verdiği şekilde ilacı kullanmak gerekmektedir.

Parkinson ve El Titremesi İçin Bakla Kürü Nasıl Yapılır?

Kürü Hazırlamak İçin Gerekli Malzemelerimiz:

4-5 adet taze bakla

1 bardak klorsuz su

Parkinson El Titremesi için Bakla Kürü Nasıl Hazırlanır?

Kaynamakta olan 1 bardak klorsuz suyun içerisinde 4-5 adet taze bakla kabukları ayrılarak fakat kabuklarıyla birlikte atılır. Yaklaşık olarak 7-8 dakika daha kısık ateşte kaynatılır. 7-8 dakika sonra ocağın altı kapatılır ve ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra süzülerek kür hazır hale gelir. Bakla Kürü hazır hale geldikten sonra;

El Titremesi Giderici Bakla Kürü Nasıl Uygulanır?

Hazırlamış olduğunuz kürü sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa yemeklerden 1 saat sonra içmelisiniz. Baklanın içerisinde bulunan dopa etken maddesi beyin için oldukça faydalı ve titremeyi engelleyici özelliğe sahiptir.

Parkinson – el titremesi kürünü her gün taze olarak hazırlamalısınız. Düzenli olarak kullanımında faydasını ciddi oranda göreceksiniz. Bakla Kürü hakkında yorumlarınızı bekliyoruz… Sağlıcakla kalın.

Not: İlaçlarla birlikte kullanımı kesinlikle önerilmez. Çünkü ilaçlarda doğa ihtiva eder. Bu sefer aşırı dopamin yüklemesi yapmış olursunuz. Hekim kontrolünde uygulanmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir