Öksürük ve Boğaz Ağrısı Çekmek İstemiyorsanız Sütü İncirle Kaynatıp..

Tek başına dahi bin bir derde deva olan incir, süt ile bir araya gelince inanılmaz faydalar sağlıyor. İşte incirli sütün fayda sağladığı önemli alanlar.

Kabızlık İçin İncirli Süt

Kaynayan bir miktar sütün içerisine 5-6 adet kuru incir atın. 5 veya 10 dakika kaynatın. Daha sonra robottan geçirerek püre haline getirin. Karışım içmeye hazır hale gelmiştir. İncirli süt karışımını tükettikten yarım saat sonra kabızlık probleminizden tamamen kurtulacaksınız.


-------- Sponsorlu --------

Öksürük İçin İncirli Süt

İki adet kuru inciri küçük küçük doğrayın ve iki su bardağı sütün içerisine atın ve kaynatın. 15-20 dakika bekletin süzün. Günde iki kez olmak üzere sıcak olarak bu sütü tüketin.

Boğaz ağrısı İçin Sütlü İncir

2 tane kuru inciri bir tatlı kaşığı bal ile birlikte bir miktar sıcak su içerisinde karıştırın ve için. Birkaç kez kullandıktan sonra boğaz ağrınızın geçtiğini göreceksiniz.

Bir Hatırlatma: Herhangi bir sebepten dolayı süt tüketemiyorsanız inciri tek başına da tüketebilirsiniz. İncir içerisinde bol miktarda kalsiyum ve fosfor barındırmaktadır. Bu nedenle de kemik ve diş sağlığı açısından da çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir