Kendinizi Mükemmel Hissettirecek 7 Kas Esnetme Hareketi

Germe hareketleri sadece aktif spor yapanlarda değil, aynı zamanda hareketsiz yaşam tarzı içinde olanlar için de önemlidir. Bu hareketlerle hem formda kalacak hem de hangi kaslarınızı çalıştırdığınızı öğreneceksiniz. İşte İspanyol fitness antrenörü Oscar Morán Esquerdo tarafından geliştirilen esneme hareketleri…

Önemli Not: Her harekette nefesinizi normal alın ve hiç acı hissetmediğinizden emin olun. Her pozisyonun 10 ila 30 saniye arasında olduğuna dikkat edin.

KASLARINIZI ESNETMEK İÇİN EN ETKİLİ HAREKET

BOYUN ÖN KASLARI GERME

İlgili kaslar: Sternokleidomastoid (Boynun her iki tarafınfa bulunan) kas. Uygulama: Ellerinizi kalçalarınıza koyun, sırtınızı düzleştirin ve dikkatlice başınızı geriye doğru bükmeye başlayın. Gerginliği daha yoğun hissetmek istiyorsanız, ellerinizi alnınıza koyabilirsiniz ve sonrasında dikkatlice indirin.

BOYUN YAN KASLARI GERME

İlgili kaslar: Sternokleidomastoid kas ve üst trapezius (sırt kası). Uygulama: Oturma pozisyonunu alın, sırtınızı düzeltin ve sol elinizin yardımıyla başınızı sola doğru bükün. Kulağınıza dokunmaya çalışın. Egzersizi diğer yönde tekrarlayın.

CHİLD’S POZ HAREKETİ (ESNEME)


-------- Sponsorlu --------

İlgili kaslar: Lats (sırt kanat kasları) Görseldeki gibi uzanın kalçalarınızı geriye doğru yavaşça hareket ettirin, alnınızla yere dokunmaya çalışın.

DEVE DURUŞU

İlgili kaslar: Karın ve abdominal dış oblik (karın bölgenizin yan ve ön kasları) kaslar. Görseldeki gibi diz üstünde durun, ellerinizi arkanıza yaslayın ve kalçalarınızı öne ve yukarı doğru itin.

SIRT KASLARI

İlgili kaslar: Trapez (sırt) kasları. Bacaklarınızı birleştirerek ayakta pozisyon alın. Kalçalarınızı yavaşça geriye doğru itin ve ellerinizin yardımıyla başınızı öne doğru bükün. Göğsünüze çenenizle dokunmaya çalışın.

AĞIRLIKLA YANA EĞİLME

İlgili kaslar: Yan karın kasları. Dik durun ve üst bedeninizi yavaşça sağa doğru bükün. Aynı hareketi diğer tarafta tekrarlayın.

OMUZ GERME

İlgili kaslar: Omuz kası. Kolunuzu vücudunuz arasında düzleştirin ve gerginliği arttırmak için diğer elinizle hafifçe bastırın. Egzersizi diğer kolunuzla tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir