Mide Balonu Ameliyatı Nasıl Yapılır

Mide Balonu Ameliyatı, yaptıranlar, yorumları, zararları ve memnuniyeti ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Zayıflamak amacıyla bulunduğumuz dönemde medikal tedavi cerrahi tedaviler yanısıra endoskopik tedavi alternatifleri zaman geçtikçe çoğalan oranlarda uygulama alanı bulabiliyor.

Mide balonları bilhassa vücut kitle indeksinin 40 ‘ın üstünde olduğu hallerde son derece etkili olabiliyor. Vücut kitle indeksi kilonun boyun metrekare cinsinden karesine bölünmesi sonucu ortaya çıkan rakamlardır.


-------- Sponsorlu --------

Mide Balonu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Endoskopi yapıyor gibi işlem yapılabilir. Sedasyonla hafif bir şekilde uyutulan kişinin midesine ağızda mide balonu indirilir. Ardından balon hava ile genelde suyla şişirilir.

Ardından balon yerinden bırakılarak balon aparatı çıkartılır. Balonun yerleştirilmesinin ardından ilk bir hafta 10 gün oldukça önemlidir. Bunun sebebi bu zamanda tüm hastalarda olmasa bile bir takım hastalarda şiddetli mide ağrıları yaşanmaktadır. Bu zaman zarfında ilaç tedavisiyle ve yediklerimize dikkat ederek üstesinden gelebiliriz.

Mide Balonu Ameliyatı ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir