Astım ve Bronşit Hastalıklarına Çam Ağacı Yaprağı Faydaları

ÇAM AĞACININ YAPRAĞININ ÖZÜ ELDE EDİLDİ

Çam ağacı yapraklarından elde edilen suyun astım ile bronşit hastalıklarına iyi geldiği açıklandı.

Manisa Kırkağaç Bakır ilçesinde Ege Lokmanı diye tanınmış Herbalist Şevki Güngör, çam yapraklarından elde ettikleri suyun bronşit ile astımı olan kişiler için ciddi bir boyutta iyileştirici özelliğinin bulunduğunu öne sürdü.

Kırkağaç ilçesinin Bakır Mahallesinde Lokman Şevki Güngör oluşturduğu bitkisel kürler ile hastalıkların tedavisinde destek olmaya çalışıyor. İğneli yapraklar grubuna giren çam ağacı yapraklarının hastalıkları iyileştirmede ciddi özelliklere sahip olduğunu ifade etti.

Çam Ağacı Yaprakları Balgam Söker mi?

Çam ağacı yapraklarından elde edilen suyun balgam söktürücü etkisinin de bulunduğunu hatırlatan Güngör, “Çam yapraklarını ormandan gerekli izinleri alarak toplamaktayız. Bir kış mevsiminde bir de yaz mevsiminde olmak suretiyle senede 2 kere çam dallarını toplarız.

Çam Ağacı Özü ve Yağı Nasıl Elde edilir?

Çam yapraklarını damıtarak distülasyon sistemi ile çam özü ile yağını elde ediyoruz. Bu aldığımız özler akciğer kanserleri ve bronşit tedavilerinde kişilerde balgam söktürücü etkisi var. Ayrıca, nefes açma özelliği de bulunuyor” ifadelerini kullandı.


-------- Sponsorlu --------

Çam Ağacı Yaprakları Nasıl Tüketilir ve Kullanılır?

Lokman Şevki Güngör, çam ağacı yapraklarından elde edilen suyunun nasıl tüketilmesi gerektiği ile ilgili şu şekilde bilgi aktardı:

Yaban mersini suyu ile çam yaprağı suyunu karıştırın ve için.

Balgamı sökerken aynı zamanda iltihaplar da gideriliyor.

Çamın havası temiz bir havadır. Oksijeni çoktur. Bu sebeple Bronşları açan özelliği bulunur. Sigara kullananlara bilhassa öneriyoruz.”

Bir takım göğüs hastalıkları hastanelerinin bahçelerinde bilhassa çam ağaçları bulunduğunu vurgulayan Lokman Güngör, “Birçok hastaneye dikkat ederseniz çam ormanlarına yakın veya bahçelerinde pek fazla çam ağacı olmaktadır. Bu da hastaların iyi bir nefes almalarını sağlamaktadır” dedi. Güngör, tüm öğünlerin ardından 1 bardak çam ağacı yaprağından elde edilen suyun içilmesini önerdi.

Çam Özünün Yararları ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

5 YORUM

  1. Pingback: Trabzon Çal Mağarası Astım ve Sinüzit İçin Faydalı | Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir