Kuru İncir Faydaları ve 3 Çeşit İncir Kürü Tarifi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği kan yapıcı,astım-öksürük-bronşit ve hamilelik için 3 farklı kuru incir kürünü sizlerle paylaşacağız.

Kuru incirin içeriğindeki protein, mineral ve vitaminler hücrelerin yenilenme hızını arttırır. Bunun yanı sıra soğuk algınlığı, grip, halsizlik tarzı hastalıkları tedavi eder. Ayrıca kuru incirin lifli ve posalı yapısı bağırsakların düzenli çalışmasına olanak tanır.

Şifa Deposu Kuru İncirin Faydaları
Kuru incirin içerdiği fosfor, kalsiyum, B1 – B2 vitaminleri ve magnezyum sayesinde kolesterol seviyesini düzenler.
Düzenli olarak tüketildiğinde cildin pürüzsüz ve parlak olmasını sağlar.
Kemik ve diş sağlığı için de önemli bir role sahiptir. İçeriğindeki kalsiyum ve fosfor, diş ve kemikler için güçlendirici etkidedir.

Kuru incir, Omega-3 ve omega-6 yağları içerir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Aynı zamanda incir, kabızlık probleminin de çözümüdür. Kan şekeriniz düşükse kuru inciri atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

Prof. Saraçoğlu’nun önerdiği incir kürü tarifleri;


-------- Sponsorlu --------

1. Kür – Kan Yapıcı Kuru İncir Kürü

500 mL suyu kaynatın ve daha sonra 10 adet kuru incir ekleyin. Kuru incirleri ekledikten sonra ağzını kapatın ve 8 dakika kaynatın. Süre dolduktan sonra ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra süzün. Gün içerisinde 2 ya da 3 kez yemekten 20 dakika tüketin.

Kan Yapan İncir Kürünün Uygulanışı;
Bu kürü, 21 gün uygulayın ve daha sonra 7 gün ara verin. / günlük aranın ardından 21 gün daha kürü uygulayın. Kür toplamda 42 gün uygulandıktan sonra sonlandırılır. Kürü her defasında yeniden hazırlamalısınız.

2. Kür – Hamile kalmayı kolaylaştıran ve yumurta çatlatıcı kuru incir kürü

Kaynattığınız 1 L suyun içerisine 15 adet kuru incir ekleyin. 20 dakika daha kaynatın. Süre dolduktan sonra ılıması için bekleyin. Süzün ve gün içerisinde 2 ya da 3 kez aç karna tüketin.

Hamilelik için yapılan incir kürünün uygulanışı;
Hazırladığınız kürü 25 gün boyunca düzenli olarak için ve daha sonra 7 gün ara verin. 7 günün sonunda tekrar 25 gün boyunca kürü uygulayın. Her gün taze olarak hazırlamanız gerektiğini unutmayın. Dikkat, prolaktin seviyeniz yüksekse kürü uygulamayın.

3. Kür – Öksürük, Astım ve bronşit için yapılan kuru incir kürü

2 adet kuru inciri doğal zeytinyağı içerisinde 1 gece boyunca bekletin. Ertesi gün için. Daha sonra kabın içerisine iki tane daha kuru incir koyun ve ertesi gün de o incirleri tüketin. Böylece bu işleme 6 ay boyunca devam etmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken husus; hiç ara vermemeniz gerektiğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir