Kök Hücre Tedavisi İle Nasıl Gençleşilir

Son zamanlarda giderek verilen önem artan estetik operasyonları her gün kendini yenilemeye devam ediyor. Bu yazımızda siz Değerli Bilgi Doktoru okurları için estetik operasyonlarında yapılan yenilikler ve gelinen son güncel bilgileri paylaştık.

 

Kök Hücre Estetiği Hakkında Bilgi

Kök hücre tekniğiyle gençleşmek mümkün. İlerleyen vakit ile yer çekimine direnemeyen yüzümüz, kemik yapının üzerinden aşağıya doğru kaymaktadır. Vücudumuzun değişik bölgelerinde bizleri rahatsız eden yağlarımız da bu noktada devreye girer. Özel yöntemlerden geçen yağ yardımıyla cilt yenilenebilir, bu yağlar zamana direnmenin erken çaresi gibi görünmektedir.

Yağ dokusunun ihtiva ettiği genç hücrelerimizin kök hücre şeklinde hareket etmesi sağlanarak cilt gençleştirme prosedürü yapılır. Demek istenilen yüzde gençleşme için kök hücre kullanılmaktadır.

Anne karnında yaşamın başlamasıyla meydana gelen hücreler, mucize dokulardır. Belirtilen hücreler öyle bir potansiyeldir ki; birkaç hücre topluluğu yetişkin bir canlıya dönüşür. İşte tüm dokuların geliştiği kök hücreler hayat boyu vücudumuzda bulunur.


-------- Sponsorlu --------

Son dönemde fetal dokulardan elde ettiğimiz ve farklı dokulara dönüşme potansiyeli olan kök hücrelerin hastalıklarda kullanımı söz konusudur. Plastik cerrahide, kaybolan organların tekrar yapımı için belirtilen hücreleri kullanılması sonucu bazı organların oluşması başarıldı.

Çok yönlü tıbbi ve yasal problemler oluşturan bu konular içinde, estetik amaçla günümüzde en yaygın olarak kullanılan teknik, yüzde gençlik terapisi amacıyla yapılan yağ enjeksiyonlarını kök hücrelerle zenginleştirme yöntemidir. Göbek, bacak içi, kalça gibi yerlerde çok olan ve çıkıntıya sebep olan yağ, ufak bir delikten alınarak yağın içindeki kök hücre ya laboratuvar ortamında mikroskop veya özel makineler vasıtasıyla ayrılır.

Bazı özel yöntemlerle sıvı ve hücresel kısımları birbirinden ayrıştırılan yağ dokusu, genç hücrelerden zenginleştirilerek yüze enjekte edilir ve zamanla yüzümüzde gençleşme sağlanabilir. Bu teknik bedenin diğer sorunlu yerlerdinde örnek olarak travma ya da radyoterapi geçirmiş bölgelerde de başarıyla uygulanmaktadır. Cildinizdeki canlanma ve iyilik durumu gözle görülebildiği gibi, altındaki sorunlar da yağın oluşturduğu hacim ile giderilebilmektedir.

 

Bu konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi değerli Bilgi Doktoru üyeleriyle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir