Kırmızı Etin Muadili: Etin Tadını Unutturacak Sebze

Duyanlara, duymayanlara: Bu mantar kelimenin tam anlamıyla sihirli! Tadı et gibi, ama değil gibi de… Özellikle vejetaryenler buna bayılacak! Bir müjde daha; kırmızı ete oranla fiyatı çok daha uygun.

Yaşasın istiridye mantarı kardeşliği…

İstiridye Mantar Sote

Daha önce yemeyenler için alışık olduğumuz mantar sote tarifi ile başlıyoruz. Öyle bir tat ki sevgili okur, sanki mantar sote değil de et sote yiyormuş hissi uyandırıyor. Yapımı da son derece zahmetsiz…

Mantarlı Keçi Peynirli İtalyan Omleti

“Omlet mi yoksa pizza mı?” yedikten sonra karar verin. Yapımı omlet kadar basit tadı ise pizza kadar devasa!

Çıtır Mantar

Mantarı bu şekilde yiyebileceğiniz aklımıza gelmezdi, ta ki bu tarifi görene kadar :) Bu tarifi deneyenler pişman olmadı, aksine çıtır mantar bağımlısı haline geldiler! Siz de almaz mıydınız?


-------- Sponsorlu --------

Arpacık Soğanlı Mantar Sote

İlk tarifimizden farkı, içine soğan ve kültür mantarının dahil olması. Mantarla yapılan yemekleri sadece sote ile sınıflandırmadık. Ekstra malzeme ilave ederek daha çok lezzet ortaya çıkardık. Soğanın karamelize haliyle istiridye mantarının o şahane tadı birleşince, biz de ufak çaplı bir patlama yaşanmadı değil hani :)

İstiridye Mantarlı Omlet

Kahvaltımızın yeni starı belli: İstiridye Mantarlı Omlet! Vücudun ihtiyacı olan proteini sabahın erken saatlerinde almaya başladık bile. Yavaş yavaş mantara bağladık biz işi :) Bu tarif bize tereyağında omleti bile unutturdu, daha ne olsun…

İstiridye Mantar Kavurma

Et kavurmasına eş değer bir lezzet oluyor kendileri. Size kavurmayı aratmayacak aynı zamanda paranızı cebinize bırakacak. Çünkü etin yarı fiyatına aynı lezzeti alıyorsunuz, şahane değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir