Kırışıklıkları Gidermek İçin Yeşil Çay

Dermatoloji Uzmanı Doktor Elif Ebru Güner,”Hangi yaşa gelirseniz gelin kendinizi her zaman zinde hissetmek ve genç bir cilde sahip olmak istiyorsanız yeşil çay içmeyi ihmal etmeyin.” önerisinde bulundu.

Zaman içerisinde cildimizde kırışıklıklar, lekeler meyda gelir, yaş ilerledikçe gevşeme görülen cilt parlak, gergin ve dolgun görünümünü ne yazık ki kaybeder.

Dört güçlü antiaging

Çoğu içerik cildi güzelleştirebildiğini iddia ediyor fakat yaşlanma belirtilerine karşı kanıtlanmış olan antiaging içerikler; Yeşil Çay, Retinol ve Retinoidler, Vitamin C, Reptidler öneml etki göstermektedirler.

Kollagen deposu Vitamin C; Vitamindeki yüksek antioxidant, içerik kollejenin parçalanmasını önleyerek serbest radikal hasarına karşı savaşmaktadır. Hatta E vitaminiyle beraber kullanıldığında UV ışınlarına karşı korumayı sağladığı da biliniyor. Soğuk algınlığına karşı tedavi edici olan Vitamin C, suda çözünen bir antioksidan şeklinde, kollajen formasyonu, dokunun büyümesi yani iyileşmesi ile sağlıklı kemikler için de lazımdır.


-------- Sponsorlu --------

Yeşil Çay Tüketimi

Hekimlerin vazgeçilmezi Retinol ve Retinoidler: Retionoidler hücre “turn over” ını, dermal katmandaki temel proteinler olan kolajen ve elastin sentezini çoğaltıp, derinin dolgunlaşmasını sağlayarak etki göstermektedir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Elif Ebru Güner; “Düzenli retinol kullanımı genişlemiş porların daralmasını, kırışıklığın derinliğinin azalmasını ve derideki renk eşitsizliğinin giderilmesine sebep olur. Retinoidlerle elde edilen netceler kümülatiftir. Yani ne kadar kullanırsanız deri daha da hoş bir görünüme sahip olacaktır.

Çok Fonksiyonlu Peptidler

Araştırmacılar bakır peptidlerinin deride kollajen üretimini çoğaltırken ince çizgi ve kırışıklıkların belirginleşmesini azalttığını da onaylıyor. Pek çok ürünün içerisinde de bu nedenle yer alıyor. Peptidlerin ayrıca iyileşmeyi hızlandırmak ve mimik çizgilerinin oluşumunu önlemek amacıyla kas kontralasyonunu azalttıkları kanıtlanmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir