Kereviz – Limon – Su Karışınca Vücuttaki Tüm Yağları Yakıyor

Fazla kilolardan kurtulmanın en etkili yollarından birini paylaşıyoruz. Bu karışım sayesinde yağ yakım hızınız artacak ve kilo vermeniz kolaylaşacak. İşte o karışım…

Malzemeler
-1 kg limon
-2 L su
-400 gram kereviz

HAZIRLANIŞI:
Kereviz köklerini rendeleyip 2 L su ile karıştırın. Daha sonra 1 adet limonu rendeleyin ve kerevizli suyun içerisine koyun. Hazırladığınız karışımı 25 dk boyunca kaynatın. Karışımın soğuması için 6 saat beklemelisiniz. Geride kalan limonların suyunu sıkıp ekleyin ve karışım hazır.

NASIL TÜKETİLİR?
Gün içerisinde yemek yemeden önce 1 su bardağı için. DİKKAT! 3 su bardağından fazla tüketmemelisiniz. Bir ay boyunca tüketin ve bir ay bekleyin. Doktorunuza danışmadan tüketmemelisiniz. Eğer düşük tansiyon sorununuz varsa tüketmemelisiniz.


-------- Sponsorlu --------

LİMONUN FAYDALARI NELERDİR?
Limonun içerisinde; C vitamini, A vitamini, B6 vitamini, folik asit, E vitamini, niyasin, riboflavin, tiyamin, pantotenik asit, kalsiyum, bakır, demir, kalsiyum, potasyum, fosfor çinko ve protein içerir. Diyabetin ve yüksek tansiyonun engellenmesi açısından önemlidir. Kabızlık sorununuz varsa kullanabilirsiniz. Böbrek taşı oluşumunu engellemek için birebirdir. Diş etleri için yararlıdır. Limon kabuğuyla diş etlerine masaj yapmayı ihmal etmeyin. Soğuk algınlığı ve grip tarzındaki hastalıklarla mücadele eder.

KEREVİZİN FAYDALARI NELERDİR?
Kan basıncının kontrol altına alınmasında etkilidir. Vücudun sıvı dengesinin dengelenmesi açısından faydalıdır. Kalp krizi riskini azaltır. Afrodizyak etkilidir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için faydalıdır. Kadınların regl döneminin düzenlenmesine katkı sağlar. Karaciğerin korunmasını sağlar. Balgam söktürür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir