Hangi Rüya Neyin Habercisidir

Uzmanlar insanların yaşadığı her dönem rüyalara değişik manalar yüklediğini belirtiyor.
“Uykunun değişik bir kısmını oluşturan rüyalar gelecekle ilgili ipuçları mı veriyor” sorusunun cevabını kesin olarak vermenin mümkün olmadığını belirten uzmanlar, “Rüyalar insanın kendine yazdığı bir mektuptur” şeklinde konuştu.

Rüyalar ve Kimliğimiz

Rüya döneminin hafızanın yapılandırılması ve psikolojik yenilenme için gerekli olduğunu vurgulayan uzmanlar, şöyle devam etti:

“Bu dönemde uyandığımız taktirde gördüğümüz rüyaları anımsayabiliyoruz. Çok fazla rüya gördüğünü söyleyen bir insan, aslında gece sürekli uyanıp kötü bir uyku geçirmiştir. Uykuda görülen rüyaların hafızada konsolidasyonu olmamaktadır. Rüya anlarında uyandırılan insanların %75’i, yavaş dalga uykusundayken uyandırılan kişilerin ise %10’u gördükleri rüyaları hatırlayamıyorlar.”


-------- Sponsorlu --------

UZMANLAR; Görülen rüyaların % 64’ünün üzücü, sinir bozucu, % 18’inin mutluluk verici, %1’inin cinsel duygularla ilgili olduğu belirlediklerini söylüyor. Rüyalar insanın kendi özel dokümanlarıdır. Bu dokümanlarda insanın ruh hali, gelişimi, yaptığı işler, hatta özel yaşamlarıyla ilgili gerçek ve özel bilgiler bulunabilir. Belki de rüyalar insanın kültürel kimliğinin bir parçasıdır fakat asla gelecekte yapmanız gereken işler hakkında bilgi veren dönemler değildir” sözlerini kullandı.

Rüyada Şehir

Rüyanızda garip bir şehir görmek, taşınacağınız ya da hayat tarzınızı değiştireceğiniz manasına gelir.

Dayak

Bir kişinin rüyada kendisinin dayak yediğini görmesi; o kişinin bir işi için birinden yardım göreceği anlamına gelir.

Ekmek Yemek

Rüyada Ekmek yemek yaşamınızdan memnun olacağınız manasına gelir. Fırından henüz yeni çıkmış ekmeğin kokusunu duymak, maddi sıkıntılardan kurtulacağınıza işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir