Mobilya Çiziklerine Ceviz

Mobilyalarda oluşan çizikler ceviz kullanarak giderilebilir

Cevizin insan sağlığında bilhassa beyin gelişimine ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak cevizin cila özelliği olduğunu muhtemelen bir çoğunuz duymadınız.

mobilyalardaki-ciziklere-ceviz-nasil-uygulanirMobilyalarınızdaki çiziklerden kurtulmak istiyorsanız gayet basit ve pratik bir teknik olan ceviz cila yöntemini kullanabilirsiniz. Bu pratik uygulamada lazım olan tek şey, bir miktar ceviz!

Ahşap mobilyalarımızın çizilmesi – zedelenmesi oldukça can üzücü bir durumdur. Bilhassa evlerimizde çocuk, kedi veya sakar birileri yaşıyorsa mobilyaların çizilmesi kaçınılmaz bir durum oluyor


-------- Sponsorlu --------


-------- Sponsorlu --------

Sevgili BilgiDoktoru okurlarımızın bir çizik yüzünden canını sıkmalarını istemiyoruz.. Hem de çiziği giderecek çok basit bir tekniğimiz bulunuyorken!

Nasıl Giderilir – Uygulanışı

Ahşap mobilyadaki çiziğin üzerine cevizi 10 – 15 saniye boyunca sürtün. Hepsi bu kadar! Bu uygulama sonucunda çiziklerin kaybolduğunu fark edeceksiniz.


-------- Sponsorlu --------

5 YORUM

  1. Hafif çiziklerii geçiriyor denedim. ancak çok derin çiziklere bir etkisi olmuyor. Cevize yazık diye düşünüyorum bazen. yesek daha mı iyi acaba :)

        • Evet resimde biraz öyle br görüntü oluşmuş. Şimdi fark ettim. Cevizin nasıl bir özelliği var ki acaba çizikleri geçriyor. İlginç geldi bana. ama bunu duymuştum daha önce bi kaç yerde. etkisi oluyormuş gerçekten

  2. Pingback: Saç Dökülmesi için Ceviz Kabuğu Kürü » Bilgi Doktoru