Göz Kapağı Düşüklüğü – Göz Kapağındaki Sarkmalara

Göz kapaklarındaki sarkıklar, yalnızca insanları daha yaşlı göstermez, aynı zamanda görüş açılarını da kısıtlar.

Bazı istatistikler; her yıl, 100 binden fazla erkek ve kadının bu problem için cerrahi çözüm yolları aradığını ortaya koymaktadır. Ancak birazcık zaman ayırıp daha farklı kaynakları araştırırsanız, özellikle de anesteziye iyi yanıt vermiyorsanız veya sağlık nedeniyle ameliyat olmak istemiyorsanız bu tarz operasyonlardan uzak durmanıza yardımcı olacak ipuçlarına erişebilirsiniz.

Bu nedenle, bugünkü yazımızda, göz kapaklarında oluşan sarkmaların görünümünü nasıl ortadan kaldırabileceğinizi anlatacağız.

Göz kapaklarındaki sarkmalar sürekli olabilir, zamanla daha kötüye gidebilir ya da sadece geçici bir süre belirip sonra ortadan kaybolabilirler. Aynı zamanda, tek gözde ya da her iki gözde de oluşabilirler. Problem, yalnızca yüzün bir tarafını etkiliyorsa, bu sorunun fark edilmesi kolaydır; her iki tarafı da etkilerse daha zor anlaşılır.

Kişi sarkan göz kapaklarının altından bakmak için kaşlarını kaldırmak veya başını eğmek zorunda kalıyorsa, özellikle uykulu veya yorgun görünebilir. Bu durum doğuştan oluşabileceği gibi, sonradan da gelişebilir.

Genellikle ciddi bir sorun olmasa da, gözleri ve göz kapaklarını bir doktora kontrol ettirerek herhangi olası bir probleme mahal vermemek sağlıklı bir karardır.

Göz kapağındaki sarkmaların nedenleri nelerdir?

Göz kapağındaki sarkmalara çeşitli faktörler neden olabilir; normal hücresel yaşlanma, diyabet, inme, Horner sendromu (göz ve yüz sinirlerini etkileyen bir bozukluktur), beyin tümörü, sinir veya kas fonksiyonunu etkileyen diğer hastalıklar etkili faktörlerdendir.

Her iki göz kapağında mevcut olan sarkmalar

Tıbbi komplikasyonlardır. Bir örneği miyasteni gravistir ki bu hastalık, göz çevresindeki kasları ve onları kontrol eden sinirleri etkilemektedir.

Doğal yaşlanma süreci belirtisidir.


-------- Sponsorlu --------

Göz kapaklarında oluşan normal bir varyasyondur.

Yalnızca tek bir göz kapağında oluşan sarkmalar

Bir göz kapağı neoplazmasıdır, arpacığa benzer.

Bir sağlık komplikasyonu göstergesidir.

Zarar görmüş bir sinir.

Doğal yaşlanma süreci belirtisidir.

Göz kapaklarında oluşan normal bir varyasyondur.

Sarkık göz kapakları için ev ilaçları

Çözüm yolu 1 – Poşet papatya çayı kullanın

Çünkü papatya çayı, bu durumun tedavisi için yardımcı olacak anti-inflamatuvar maddeler içerir. Poşetleri gözlerinizin altına uygulamadan önce buzdolabında saklamanızda fayda vardır. Rahatlamaya çalışın ve poşetleri 20 dakika boyunca göz altınızda oluşan torbaların üzerine uygulayın. Bu tedaviyi normal rutininizin bir parçası haline getirerek yararları hemen görmeye başlayacaksınız.

Çözüm yolu 2 – Gözlerinizi canlandırmak için doğal malzemeler kullanarak ev yapımı bir losyon yapabilirsiniz.

Hazırlaması çok kolaydır. Dört yemek kaşığı sade yoğurt, dört yemek kaşığı aloe vera jeli, iki yemek kaşığı yulaf ezmesi ve beş dilim soyulmuş salatalığı, karışım macun kıvamına gelene dek karıştırın. Macunu göz kapaklarına uygulayın, 20 dakika yüzünüzde kalmasına izin verin ve ardından soğuk su ile yüzünüzü durulayın.

Çözüm yolu 3 – Salatalık, göz kapaklarında oluşan kırışıklık ve sarkmalar için mükemmel bir çözüm yoludur.

Bu tedaviyi uygulamak için yalnızca soğutulmuş salata dilimlerini, gözlerinize, yaklaşık 15 ile 20 dakika boyunca uygulayın.

Çözüm yolu 4 – Buzlu su oldukça etkilidir.

Cildi sıkılaştırmak ve göz kapaklarının sarkmasını önlemek için yüzünüzü çok soğuk suyla yıkayın.

Çözüm yolu 5– Üzüm tüketimini arttırmak mükemmel yollardan biridir.

Çünkü yüksek resveratrol içeriği sayesinde, yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasına yardımcı olur. Bu avantajlardan faydalanmak için, günlük diyetinize daha fazla üzüm ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir