Sudocream Nedir, Ne İşe Yarar?

Sudocream son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz efsaneleşmiş kremlerden birisi aslında pişik kremi lakin hem Avrupa’da hem Türkiye’de kadınlar sivilcelerinden yara izlerine kadar her şeyde kullanıyorlar, Sudocream için ünlülerin gizli güzellik ürünü falan da deniyor çünkü çok ucuz.

Ben Sudocream çok zaman önce arap kremini araştırırken keşfetmiştim. Arap kremi cildi beyazlaştışmak için özellikle kullanılıyor ve 3,5 lira gibi bir fiyatı ile hemen hemen her kadının evine girmiş diğer bir efsane kremlerden birisi. İkisini de kullanış birisi olarak karşılaştırma yazmayacağım lakin benziyorlar..

Sudocream 1930’lu yıllarda çıkmış o zamandan bu zamana kadar paketi bile neredeyse değişmemiş içeriğinde antiseptikler ve lavanta var kullanırlen pudralı olduğunu da görüyorsunuz çok koyu bir krem. Sudocream bir nemlendirici gibi sürüp çıkmanız imkansız yüzünüze maske gibi süreceksiniz ve ya sabaha kadar ya da bir iki saat suratınızda duracak öyle bir krem.

Sudocream içeriğinde neler var

Çinko ve lavanta en büyük özellikleri antiseptik olarak lavanta belki sadece koku vermesi içindir emin değilim içinde alkol ve sinnamat var, sinnamat antibakteriyel bir kimyasal.

Sudocream bebeklerde güvene kullanılabilir mi?

Çok katı bir krem bebeklerde Sudocream kullanırken cilde yedireyim diye düşünmeyin zaten zor olur :) beyaz olarak özellikle pişen yerlerin üzeri kalsın. Her bebekte aynı etkiyi yapmaz ama hem ucuz olması hem de çoğu bebekte işe yaraması nedeniyle çok satılan pişik kremleri arasındandır.


-------- Sponsorlu --------

Sudocream sivilcelere ve cilt lekelerine iyi gelir mi?

Sudocream’den efsane diye bahsetmiştik hakikaten öyle, sivilceleri kurutuyor ciltteki hafif kızarıklara iyi geliyor yara ve yanıklara mucize etkisi yaratıyor, egzamayı yatıştırıyor vs vs benim tecrübeme göre bunların hepsi için işe yarıyor..

Sivilceleri kurutuyor: Küçük beyaz başlı sivilceler için kesinlikle işe yarar ama derin akneler başsız sivilceler için sadece bu krem yetmez yine de denemekte her zaman fayda var..

Güneş lekelerini geçiriyor: Bu iddiaya katılmıyorum içinde pudra olduğu için belki cildin rengini biraz açıyor ama bozulmuş cilt rengine faydası olmadığını düşünüyorum yeni akne izleri ve lekeleri için bir nevi çözüm olabilir ama eski lekeler ve yara izleri için faydası olacağını düşünmüyorum.

Yara ve yanıklara iyi geliyor: Kesinlikle doğru yanıklarınız varsa çok çabuk iyileştirecektir, Mikrop kapmasını önlediği de bir gerçek bu sebepten evlerde bulunabilir..

Sudocream 11 liralık fiyatı ile bazı eczanelerde ve internette pek çok kozmetik sitesinde satışı mevcut. Fiyatına göre çok iyi bir ürün. Cildi yumuşatır, küçük sivilce ve aknelere çok faydası olur hatta kurutur, sürekli kullanımda çıkmasını engeller.

Arkadaşım Çiğdem eklememi istedi :) biliyorsun bir krem ha deyince etki etmez ama bu krem ediyor, 2 gun bir sivilce kremi kullandım, sonra bir baktım yüzüm bildiğin yanmış derisi soyuluyor, çektiğim acının tarifi yok, hemen sudocrem imdadıma koştu. Zaten uzerinde akne, egzama bir suru sey yaziyor. Hele bebeklerin pisiklerinde anneler bosyere baska kremlerle aci cektirmesin yavrulara. Bunlar mucizeyse bu krem o zaman cidden mucize…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir