Geliştirdiği Ürünle Milyonlarca Kadının Hayatını Kurtaracak

Kanserle mücadele eden ya da kanserle mücadele etmiş yakını olan insanlar, hastalığın ciddiyetini daha yakından bilir.

Julian Rios Cantu’nun 13 yaşında olduğu dönemde annesine meme kanseri teşhisi konulmuştu. Uzun bir süre kendini bu gerçeğe inandıramadı.

Meme kanseri ile savaşmak için kendi başına bir ürün üretti. Şimdilerde milyonlarca kadın meme kanseri riskinin olup olmadığını öğrenmek için doktorlarla sürekli irtibat halinde. Ve bu kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir mesela!

Julian şimdi 18 yaşında ve kanserin erkenden teşhis edilebilmesi için harika bir ürün üretti. Her ne kadar fikir sahibi Julian olsa dahi teknik konularda 3 arkadaşından yardım aldı. Daha sonra Higia Technologies adında küçük bir şirket kurdular. Meme kanserinin erkenden teşhis edilebilmesi için özel olarak sütyen ürettiler.


-------- Sponsorlu --------

Ürün oldukça hızlı bir şekilde yayılıyor
Meme kanserinin erken teşhisi çok önemli. Julian’ın annesinin meme kanseri olduğu dönemde iki memesi de ameliyatla alındı. Çok şükür ki annesi hayatta kaldı.

Sütyenin içinde bulunan 200’den fazla sensör sayesinde memede herhangi bir anormallik olup olmadığı fark edilebiliyor. Global Student Entrepreneur Awards isimli girişimcilik yarışmasından 20 bin dolarlık para ödülü kazandılar.

Hafta içerisinde sütyeni bir defa 60 ile 90 dk takmanız gerekmektedir. Meme oluşan tümör kan akışının yavaşlamasına neden olduğu için sütyendeki sensörler sayesinde fark edilmesi daha kolay. Bunun yanı sıra sütyen için hazırlanan akıllı telefon uygulaması da bulunmaktadır. Olası bir değişiklik durumunda telefonunuzdan bildirim geliyor. UNUTMAYIN! Erken teşhis hayat kurtarır.

Julian ve arkadaşlarına teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Sütyenin tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu icadı insanlarla paylaşmayı unutmayın. Sizler de insanlara erken teşhis konusunda yardımcı olun. Doktora gitmekten kaçınmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir