Cilt Lekelerine Dondurmalı Tedavi – Kriyoterapi

Dondurma İle Cilt Lekelerine Son  – Dondurmalı Cilt Güzelleştirme  – Cilt Tedavisi

İzmir’de yaşayan 60 yaşındaki Hilmi Erer, 7 senedir sosyal ilişkilerini kötü etkileyen cildindeki yaşlılık lekelerinden halk arasında ‘dondurma’ olarak bilinen kriyoterapiyle kurtuldu.

-198 derecelik kriyoterapi uygulamasıyla lekelerinden kurtulan Erer, artık rahat rahat fotoğraf çektirdiğini vurguladı.

Emekli Hilmi Erer, 7 senedir yüzünde taşıdığı yaşlılık lekelernden Kent Hastanesi’nde uygulanan kriyoterapi tedavisiyle kurtuldu. Halk arasında ‘dondurma’ diye bilinen teknikle tahrip olan dokusu yok edilen Erer, -198 derecede nitrojen oksit gazının bulunduğu spreyle tedavi edilerek 10 dakika gibi kısa bir süre içinde 7 sene öncesine geri döndü. Erer, eskiden fotoğraf çektirirken lekesinin bulunduğu tarafı gizlemeye uğraştığını fakat şuan rahatça fotoğraf çektirdiğini dile getirdi.

Kriyoterapi ile cilt tedavisi


-------- Sponsorlu --------

Siğil ve Nasır Tedavisinde Dondurmalı Yöntem

Kriyoterapinin yaşlılık lekelerinin yanı sıra nasırlarda, siğillerde, güneş hasarlarında ‘molluskum’ diye bilinen viral enfeksiyonlarda da kullanıldığını açıklayan Kent Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr. Hacer Önvural, uygulamayı şu şekilde anlattı: “Bu, -198 derecede nitrojen oksit gazı veya sıvı azotla uygulanan bir tedavi tekniğidir.

İşlemi spreyle yapıyoruz. Hücre içindeki ve dışındaki dokuları dondurarak hücrenin ölmesini sağlıyoruz. Leke kabuk bağladıktan 7 gün sonra o kabuk düşüyor ve bölgedeki doku iyileşiyor. Cerrahi işlem uygulayıp dokuyu çıkarmak yerine hasar veriyoruz ve kendi kendine düşmesini bekliyoruz.”

dondurmali-cilt

Dondurmalı Cilt Tedavisi Yapanlar Yorum

-10 DAKİKA İÇİNDE KURTULDUM-
Cildindeki yaşlılık lekeleri sebebiyle halk arasında tedirginlik yaşadığını dile getiren Hilmi Erer de lekesi çirkin bir görünüm verdiği için uzun seneler rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Kendini Kent Hastanesi uzmanlarına emanet ettiğini ve 10 – 15 dakika içerisinde lekelerinden kurtulduğunu belirten Erer, “Hocam 1. seansta bu hale getirdi. 2. seansta rötuş geçti. 15 adet küçük lekelerim mevcuttu, onları da aldı. Artık halk arasında o tedirginliği yaşamıyorum. Kendimi güvende hissediyorum. Kent Hastanesi’nin değerli uzmanları sayesinde bu hale geldim” dedi.

1 YORUM

  1. Pingback: 4 Şubat Dünya Kanser Günü ile ilgili yazı » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir