Cevizin Prostata Faydası

Cevizin 1 Yararı daha bulundu

Erkeklerde kansere bağlı ölümlerin en ciddi sebeplerinden bir tanesi olarak gösterilen Prostat hastalığını yavaşlattığı tespit edildi.

Erkeklerde Prostat Kanserine Cevizin Faydaları

Gerçekleştirilen testler, ceviz bakımından zengin diyetlerin kolesterol seviyesini önemli oranda azalttığını, prostat kanserinin oluşumunu yavaşlattığını ve araştırmalara göre meme kanserinin oluşmasında da rol oynadığı gösterilen IGF-1 hormonunda bir azalmaya sebep olduğunu ispatladı.


-------- Sponsorlu --------

Journal Of Medicinal Food isimli yabancı bir dergide yayınlanan araştırmada; erkeklerde kansere bağlı ölümlerin en ciddi sebeplerinden bir tanesi olan Prostat Kanseri oluşumunun ceviz bakımından zengin bir diyetle yavaşlatıldığı tespit edildi.

Kanser erken dönemde belirlenirse ve tedavi edildiğinde hayatta kalma oranı yüksek olsa da, Türk Üroloji Derneği, her 12 erkekten birine hayatının bir noktasında prostat kanseri tanısı konacağını düşünüyor.

Prostat Kanseri ile İlgili Bilimsel Çalışma

Ayrıca şunu da eklemek isterim ki söz konusu faydalar sadece cevize özgü değildir. Araştırmada, ceviz ve ceviz yağı bakımından zengin diyetlerle diğer bitkisel yağlar bakımından zengin diyetler arasında bir kıyaslama içeren bir dizi klinik deneyi esas almıştır.

2 YORUM

  1. Pingback: Mobilya Çiziklerine Ceviz » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Cevizin Hafıza Üzerindeki Etkisi (Bilişsel Fonksiyonlara Faydası) » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir