Büyük Göğüslü Olmanın Dezavantajları

Bu yazımızda siz sevgili Bilgi Doktoru okurlarımıza Büyük Göğüslere Sahip Olmanın Zararları konusunu ele aldık.

Büyük göğüsler bayanların gündelik hayatlarında hareketlerini olumsuz etkilemekte sadece görüntü olarak değil fonksiyonel anlamda olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bunların yanı sıra bir çok rahatsızlığı beraberinde getirmektedir.

 

Büyük göğüslü olmanın zararları nelerdir ?

Büyük göğüs kamburlaşmanın yanı sıra bir çok sağlık problemini beraberinde getirmektedir. Boyun ve sırt ağrısından tutun da kişinin istediği kıyafeti giyememesi, göğüslerini saklamaya çalışması gibi birçok sağlık ve psikolojik problemleri beraberinde getiriyor.

Kısacası büyük göğüsler kadınların hayat standartlarını düşürüyor. Göğüs ölçülerinin ideal sınırlar dışında olması kadınlarda önemli bir estetik kusur olarak görülüyor. Son zamanlarda göğüs küçültme ameliyatlarına olan ilginin artış nedeni; bu operasyonun keyfi bir ameliyattan daha çok zaruri bir ameliyat olduğunun anlaşılması.


-------- Sponsorlu --------

Göğüslerin büyük ve sarkık olması, sadece kadının estetik görüntüsünü bozmuyor, bunun yanında boyun, sırt ağrısına ve kollarda uyuşmaya neden oluyor. Büyük göğüslerin vücudu öne doğru çekmesine bağlı olarak kamburlaşma başlıyor, memenin alt kıvrımının terlemesiyle pişikler ortaya çıkıyor.

 

Büyük göğüslerden kurtulmak için estetik neden yapılır ?

Büyük göğüse estetik yapılmasının altında maalesef ki kişinin kendine duyduğu öz güven problemi yatar kamburlaşmanın da ana sebebidir. Büyük göğüslü olan bayanlar, göğüslerini sürekli saklamaya çalışmak gibi bir davranış bozukluğu gözleniyor.

Toplumda bakışların sürekli kendilerinde olduğunu düşünüyorlar. Bu yüzden kambur durmaya başlayan ve zamanla kamburlaşan kişi, dışarıdan bakıldığında da kendine karşı güvensiz bir görüntü sergiliyor.

Göğüslerin büyüklüğü kıyafet seçimlerinde belli kısıtlamalar getiriyor. İstediği kıyafeti dilediğince giyemeyen kadın mutsuz oluyor. Göğüste oluşan sarkmalar kadınlarda estetik kaygısı yaratıyor. Bunlar gibi birçok unsur sayabiliriz ama kısacası büyük göğüsler kadınların yaşam kalitesini düşürüyor.

 

Bu yazımızla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi sevgili Bilgi Doktoru üyeleriyle paylaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir