Bayanların El Bakımları Nasıl Olur

Bakımlı ellere sahip olmak her kadın için önemlidir. Bu konuda yapılması gerekenleri siz değerli Bilgi Doktoru üyeleri için araştırdık.

Güzel, bakımlı ve yumuşak ellere sahip olmak için yapılması gerekenler nelerdir ?

Ellerimiz çok titiz organlardır. Normalinden çok el yıkamamak, sıvı sabunların tercih edilmemesi (bünyesindeki kimyasal maddeler ve daha çok kurumaya yol açtığı için), daha fazla katı sabunların kullanılması, el yıkama sırasında çok sıcak veya çok soğuk su kullanılmaması önemlidir.

– El yıkandıktan sonra nemlendirici kullanmaya özen göstermelidir.

– El hijyeninde kolonya, ıslak mendil gibi kimyasalları kullanmamak gerekir.


-------- Sponsorlu --------

Unutmayın ki; cilt tümlüğü tam olan eller, enfeksiyonlara karşı esasen doğal dirence sahiptir. Ellerimiz vücudumuzun Ultra Viole ışınlarına en çok maruz kalan yerlerindendir.

– Sokağa çıkmadan önce yüzümüze uygulamadığımız güneş koruyucularını ellerinize de sürmeyi deneyin. Bu şekilde ilerleyen yaşlarda oluşabilecek cilt lekelerine karşı önlem almış olursunuz.

– Yanlış yapılan manikür ve pedikür ile tırnak batıkları oluşmaktadır. Doğru tırnak kesimi, kenarlar küt ve uzunluğu en az deri hizasında olandır.

– Öncelikle kimyasal temasları önleyip, nemlendiriciler kullanmak ideal olandır. Fakat buna rağmen yarar sağlanmıyorsa hekime başvurmak gerekir.

 

El Bakımları konusuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi Bilgi Doktoru üyeleri ailesiyle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir