1 Gün Sonra Yiyin Mucizeye Tanıklık Edin

Mide ve bağırsak problemlerinizden kurtulmak için bal ile kudret narını karıştırın ve bir kavanoza koyup ağzını iyice kapatın. Deneyenlerin hepsi şifa buluyor…

Kudret narı, içerdiği C vitamini sayesinde insan sağlığı için oldukça yararlıdır. Peki nedir bu kudret narının etkileri?

Kudret narı, güneşli ortamda ve su varlığında saksı da yetiştirilebilir. İlaç sanayisinde de kullanılır. Bahar mevsiminde olgunlaşmaya başlayan ve yaz mevsiminde meyve veren bu meyvenin öz suyu oldukça acıdır. Olgunlaşması tamamlanmadan yenmez. Mineral ve vitamin açısından da oldukça zengindir. İçerdiği demir, fosfor, kalsiyum ve B vitaminleri vücut için önemlidir. Yapılan bazı araştırmaların sonucunda kadınlardaki kısırlığın tedavisi için de kullanılabileceği saptanmıştır.

Çoğu aktarda zeytin yağı, bal ve kudret narı karışımı satılır. Kudret narının tadı acı olduğu için bal ve zeytin yağı ile karıştırılıp tüketilir. Aktardan karışımı almak istemeyenler evde kendileri de hazırlayabilir.

KUDRET NARININ YARARLARI NELERDİR?
– Kabızlık, sindirilemeyen besinlerin kalın bağırsakta birikimi sonucunda oluşur. Kabızlık çoğunlukla ciddiye alınmasa da ileri ki süreçte ciddi problemlere yol açabilir. Uzmanlar gün içerisinde tüketilen bir kaşık kudret narı, bal ve zeytin yağı karışımının bağırsaklarda biriken besin atıklarının çözülmesi için yararlı olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda bu karışımın kolit, gastrit, ülser ve reflü gibi sorunlar için de yararlı olduğu biliniyor.


-------- Sponsorlu --------

– Yapılan bazı araştırmaların sonucunda kudret narının, tümöre dönüşme ihtimali olan hücrelerin sağlığının korunmasına katkısı olduğu gözlemlenmiş. Meme kanserine neden olan hücrelere olan etkisi göz ardı edilemeyecek boyutta.

– Lutein ve Lycopnene maddeleri doğada bulunan en etkili antibiyotiklere sahiptir. Kudret narının bu iki madde bakımından oldukça zengin olduğu bilinmektedir. Antibiyotik vücut sancıları için etkilidir.

– Eski zamanlarda yanık tedavisi için kudret narının kullanıldığı ve olumlu sonuçlar alındığı bilinmektedir. Kudret narı meyvesinin çekirdeğini çıkartıp zeytin yağı ile ezip bir kavanoza koyun. Yanık oluştuğu anda bölgeye sürün. Buzdolabında 1 yıl boyunca saklayabilirsiniz.

– E vitamini ve protein bakımından zengin olan kudret narı bağışıklık sistemi için de ayrıca yararlıdır. Vücuda gıda, hava ve çevresel etkilerden kaynaklı alınan virüslere karşı bir kalkan oluşturur.

– Antienflamatuvar etkisi sayesinde iltahabı yok eder. Kudret narı ve zeytin yağından hazırladığınız kremi irinli bölgelere de sürebilirsiniz.

– Kudret narının en büyük faydası karaciğere. Karaciğerin yenilenmesine ve temizlenmesine yardımcı olur.

– Kandaki zehirli maddeleri de temizler. Yapılan araştırmada kudret narının kandaki şeker oranını da dengelediği ve şeker hastalarının rahatlıkla tüketebileceği bir meyve olduğu saptanmıştır.

KUDRET NARI VE BAL KARIŞIMI
10 adet kudret narını çekirdeklerinden ayırın ve geri kalan kısmı blenderdan geçirin. İçerisine bir bardak zeytin yağı ve bir bardak bal ilave edin. Karışımı güzelce karıştırın ve buzdolabında bir gün bekletin. Sonraki gün kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir