Alzheimer İçin Kestanenin Faydaları

Alzheimera Karşı Kestane Şekeri Yararları

Kış mevsiminin gelmesi ile beraber havaların soğuması sonucu vazgeçilmez lezzetlerimiz içerisinde yer alan kestane de piyasaya çıktı.

Kestanenin soğuk havalarda vücut gücünü artırdığı, ‘çağın hastalığı’ olarak adlandırılan alzehimera de etkili olduğu bildirildi. Kestanenin kış günlerinde düşen vücut direncini artırmanın ve unutkanlığı engellemede yararlı olduğu ifade edildi.

Manav Atilla Yıldız, kestane satışlarında henüz bekledikleri artışın yaşanmadığını, kar yağınca müşteri sayısının artacağını vurgulayarak, “Yılbaşı yaklaştı. Kestaneye ilgi artacaktır. Fiyatlar değişiyor. Boy, kalite farkı mevcut ” dedi.


-------- Sponsorlu --------

Kestane Neye İyi Gelir

Diyetisyen Cansu Yıldırım da, kestanenin içeriğini çok zengin olduğunu ve çok miktarda tüketilmesi gerektiğini ifade etti. Yıldırım, kış günlerinde enerji depolamak amacıyla kestane tüketmek gerektiğini aktarırken şunları söyledi: “Fiziksel ve zihinsel yorgunluğun tek çözümü; bu kahverengi kabuğun içinde Kestane B1, B2 ve C vitamini içerir.

Aynı zamanda, potasyum, fosfor magnezyum, kalsiyum demir ve sodyum gibi mineraller içerdiği, çok yüksek bir besin olması sebebiyle son derece faydalıdır.

Unutkanlık İçin Kestane Şekeri

İçerisinde bulunan yağ asitleri vasıtası ile unutkanlığı giderici etkisi mevcuttur. Vücut direncini arttırma yönünde yararı vardır. Kış mevsiminde fiziksel ve zihinsel yorgunluklara karşı paha biçilmez bir besin kaynağıdır.”

2 YORUM

  1. Pingback: D Vitamininin Alzheimer İçin Faydaları » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir