Ağız Kanserine Yeşil ÇAY

YEŞİL ÇAY KANSERİ ÖNLÜYOR

Yeşil çayın ağız içerisindeki kanser hücrelerini öldürdüğü ve sağlıklı hücrelerin yeniden oluşmalarını sağladığı bilimsel olarak tespit edildi..

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Pensilvanya Üniversitesi tarafında yapılan bir araştırmada, yeşil çayın ağız kanserlerinde kanserli hücreleri yok ettiği ve bu hücrelerin yerine sağlıklı hücrelerin gelişmesini desteklediği saptandı.

Bol bol Yeşil Çay İçin

Pensilvanya Üniversitesi araştırma ekibi, kanserli ve sağlam ağız hücrelerini yeşil çayda fazla bulunan epigallocatechin-3- gallate (EGCG) maddesiyle bir arada tuttuklarını söyleyerek, “Konsantre EGCG maddesinin zaman içinde kanserli hücreleri azalttığı ve sağlam hücrelerin sayısında artışa neden olduğunu fark ettik” dedi. Ekip sözcüsü olarak konuşan Joshua Lambert, ECGC’ya maruz kalan sağlıklı hücrelerin sayısında çoğalma olduğu gibi, dirençlerinde de ilerleme gözlemlendiğini vurguladı.

FAYDALARI

Yeşil çayın sadece tedavide değil, kanseri engellemede de kullanılması gerektiğini vurgulayan Joshua Lambert, “Üstelik de kemoterapi gibi yan etkileri yok ve herkesin kolaylıkla alabileceği bir ürün” şeklinde konuştu.

Yeşil çayın kanser tedavisinde faydalı olacağı ilk kez 2002 senesinde yapılan bir araştırmada ortaya atılmıştı.


-------- Sponsorlu --------

DİĞER KONULARIMIZI DA İNCELEYEBİLİRSİNİZ;

ATOM ÇAYI NASIL YAPILIR?

atom-cayi-sifali-bitki

ISIRGAN OTU ÇAYI HAZIRLANIŞI

Isırgan Çayı Nasıl Yapılır

 

 

2 YORUM

  1. Pingback: Bulaşık Makinesi Davası Kadın » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Ender Saraç Zayıflatan Sarımsak Çayı Tarifi Kilo Verme » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir