Zehirli Tişört Anlama Yöntemleri, Nasıl Anlarım?

Gümrükte tespit edilen 33 bin adet zehirli ayakkabının piyasaya sürüldüğü iddiası ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Antalya ilinde bir mağazada Harley-Davidson Tişörtleri zehirli!

Çin’den gönderilen kanser edici özellikteki zehirli ayakkabıların ardından bu defa da zehirli tişört paniği yaşanıyor.

Harley Davidson motor sevdalılarının kullandığı aynı markaya ait tişörtlerinde zehir maddesine rastlandı.

Zehirli Tişört Nasıl Anlaşılır?

Zehirli tişört skandalının meydana çıkmasıyla, şimdiye dek ithal edilen bu tişörtleri giyen Harley-Davidson motorlarının tutkunu Antalyalı iş adamlarını resmen korku kapladı.

Çünkü yasaklanan bu tişörtler kanser yapıcı madde içeriyor. Aşırı pahalı olan ve adeta bir hayat şekli olan bu motorları Antalya ilimizde ünlü iş adamları ve şehrin elit kesimleri kullanmaktaydı.

Hangi Model tişörtler zehirlidir

Siyah ve gri renkli 218 adet tişörtün, Belçika’daki Harley-Davidson deposundan Halkalı Gümrük Müdürlüğü üstünden, Antalya’da mallarını satan mağazası Ant Motor Sanayi ve Ticaret A.Ş. mağazasına gönderildiği biliniyor..

Çin malı olan tişörtler, Belçika’daki depodan 22 Ekim 2014 tarihinde satın alınmıştı. Harley-Davidson markasına ait gümrük beyannamesi muhteviyatındaki tişörtlerin ithalatı esnasında “2014/15 sayılı Bazı Tekstil ve Konfeksiyon Ürünlerinin Denetimine İlişkin Tebliğ” hükümlerince numune alındı.


-------- Sponsorlu --------

Gümrük ve Sağlık Bakanlığı Zehirli Tişört Açıklaması

Gümrük prosedürleri sonuçlanmış tekstil cinsi bu mallar için azo boyar testi yapıldı. Numunenin yapılan testleri neticesinde, Harley-Davidson tişörtlerinde “Bazı Tehlikeli Maddelerin, Müstahzarların ve Eşyaların Üretimine, Piyasaya Arzına ve Kullanımına İlişkin Kısıtlamalar Hakkında Yönetmelik” kapsamında sayılan yasaklı aRomatik amin belirlendi ve durum Sağlık Bakanlığı’na derhal iletildi..

Numunesi alınan kıyafetler için testlerde olumsuz sonuç verilmesi üstüne tişörtler iade alınacak. Şayet alınmadığı taktirde imha edilecek.

Harley Davidson Antalya Opening Party

Hatırladığımız gibi geçtiğimiz hafta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye’yi sarsan zehirli ayakkabıların gündeme gelmesinin ardından teftişlerini yoğunlaştırmıştı. Bu denetimlerde tişört faciası yaşanmasının önüne geçmiş görünüyor, tabi çok geç kalınmadıysa…

Harley Davidson Antalya

Zehirli kıyafetler, tişörtler, elbiseler ve tüm ürünler ile ilgili bilgi ve görüşlerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir