Bronzluğu Korumanın Yolları (Kalıcı Bronzluk için Losyon ve Krem)

Bronzluğu korumak için yöntemler, Nasıl daha fazla bronz kalabilirim, bronz kalmak için ne yapmalıyım…

Bilgi Doktoru – Yaz boyu bronzlaşmak için epey çaba gösteriyoruz ve tenimiz yavaş yavaş istediğimiz hali alıyor. Fakat maalesef gerekli önlemleri alamayınca bronz tenimize kısa sürede veda etmek durumunda kalıyoruz. Peki bakalım bronzluğu korumak için, kalıcı bir bronzluk için yapabileceklerimiz neler..

İşte size tenimizin en sevdiğimiz halini korumanın ip uçları…

Uzun süre bronz kalmak için ilk ve en önemli yapmanız gereken cildinizi nemlendirmek. Güneşlenirken cildimizin üst tabakası oldukça kurumaktadır. Eğer nem oranı yüksek olan vücut kremleri ve yağlarını tercih ederseniz vücudunuz bu nemi hapseder ve uzun süre kalıcı bronzluk sağlar. Özellikle duştan sonra gözenekleriniz açılmışken nem oranı yüksek kremler kullanmak daha etkili sonuçlar verecektir.

ornek-bronzluk-koruyucu-losyon

Bronzluk Koruyucu Losyon

Bronzluğu Koruyucu Losyonlar ve Kremler

Aslında en çok kullanılan, kullanımı kolay ve etkili olan yöntemlerden biri kremler ve losyonlar dır. Bronzlaşmak hücrelerin hasar görmesiyle oluşmaktadır. Bu sebeple oluşan zararlı etkileri azaltmanız gerekmektedir. Bu etkileri azaltmak için ise antioksidan kremler veya vücut losyonları kullanarak bu sayede hücre yenilenmesi artacaktır. Bunun yanı sıra kullandığınız ürünlerin C ve E vitamini içermesi, cilde faydalı olacak doğal meyve özleri ve besleyici bal özleri içermesi önemlidir.


-------- Sponsorlu --------

bronlugu-koruyan-krem-losyon

Bronzluk Koruyucu Sprey Krem

Dirsekleriniz de veya diz kapaklarınızda daha fazla kararmalar meydana gelebilir. Bu kararmaları gidermek için arındırıcı jel ile bu bölgeleri ovabilirsiniz. Fakat aşırıya giderseniz alt kısımda ki bronzlaşmamış bölge açığa çıkabilmektedir. Bu sebeple yavaş bir şekilde ovmanızı tavsiye ederiz.

Bronzlaştığınız dönemde duşta köpüklü bir duş jeli kullanmak yerine krem bir duş jeli veya duş yağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede cildiniz de ki yağ ve nem cildinizin ışıl ışıl görünmesini sağlayacaktır.

Bronzluk Koruyucu Başka bir Yöntem

Bronzlaşmayı korumanın bir diğer yolu ise sebze ve meyve tüketimini artırmak. Taze salata meyve özellikle havuç kayısı ve kırmızı biber içerdiği beta-karoten sayesinde bronzluğunuzu koruyarak kalıcı bir bronzluk sağlıyor.

Bunların yanında bolca su tüketmek kan akışını hızlandırdığı için cildinizin rengini ortaya çıkaracaktır. Ancak bolca su içmek sağlık açısından çok faydalı olduğu için bu yöntemi çok da tavsiye etmiyoruz. Hiçbir şey sağlığımızdan önemli olamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir