Yüz Estetiğinde Neler Yapılabilir?

Son zamanlarda özellikle kadınların yaşamında estetik önemli bir yere sahip. Gelişen ve değişen dünya teknolojisi estetik operasyonları konusu ile ilgili kendini göstermeye devam ediyor.

Bu yazımızda siz değerli Bilgi Doktoru okurları için yüz estetiğinde neler yapılabileceğini toparladık.

 

Kepçe Kulak estetiği nedir ?

Kepçe kulaklar, vücutta insan psikolojisini en olumsuz etkileyen biçim bozukluklarından biridir. Bu problemi yaşayan kadınlar hiçbir zaman saçlarını topuz yaptıramaz erkekler ise çoğu zaman kulakları alay konusu olmuştur. Halbuki 1- 1.5 saat süren bir ameliyatlarda kepçe kulaklardan kurtulmak mümkün.

Operasyonun temeli kıkırdakların biçimlendirilmesi ve gerek görülürse fazla kıkırdağın alınıp kulağın tekrar biçimlendirilmesi esasına dayanır. Ameliyat sonrası kafa bölgesi 1 gün bandajlanır, çocuk hastalarda ise 2 gün özel bir bant kullanılması gerekir.

Şişlikler aşağı yukarı 1 hafta içinde önemli oranda iner. Kepçe kulak ameliyatı için bizlere başvuran yetişkin bayanlarda en çok şikayet saçlarının toplayamamaktır.

Ameliyat sonrası hastalar kontrollerine genelde saçlarını toplayarak veya topuz yapmış olarak gelirler. Bu da kepçe kulak operasyonunun kişide özgüveni ne kadar artırdığını gösterir.

Donuk ifadeler için estetik yapılabilir mi ?

Gelişen teknoloji artık bu imkânı da sağlamakta.Yüzde bulunan birçok mimik kası zaman içinde kırışıklıklara neden olur. Göz kenarındaki kaz ayakları, alında, kaş ortasında çizgilenme ve dudakta dikey çizgilenmeyi önlemek veya azaltmak için botoksla bu kırışıklıklara neden olan kaslar geçici bir süre durdurarak kırışıklıkların daha az ilgi çekici hale gelmesi sağlanır. Botoksun yetmediği durumlarda yüze bazı dolgu maddeleri enjekte edilir. Bu maddelerden bir kısmı cilt altında erken erir, bir kısmının etkisi daha uzun sürer, bazıları yüzeyel bazıları da daha derin dokulara uygulanma özelliğini sunar. Son yıllarda teknolojik gelişmeler ve gayeye yönelik olarak geliştirilen yeni maddeler ile doğru programlar yapıldığında başarı oranları hızla yükselmektedir. Yüz gençleştirmede yağ enjeksiyonu da sık olarak kullanılmaktadır. Vücudun değişik bölgelerinden özel kanüllerle yağ alınarak yüzde belirlenen noktalara enjekte edilir. Bu tür yüz gençleştirme programları için mevsim seçiminin önemi yoktur.


-------- Sponsorlu --------

Dolgun Dudak için silikonun zararları nelerdir ?

Eskilerden bu yana uygulanan dudak dolgunluğu için silikonun artık birçok zararı ortaya çıkmıştır.Dudak kalınlaştırmada uzun yıllardan beri kullanılmakta olan sıvı silikon ve silikon yağı içerdiği olumsuzluklar ve uygulanan hastalarda çeşitli komplikasyonlara neden olduğundan kaynaklı artık günümüzde kullanılmıyor yani toplum arasında sıkça kullanılan “dudaklarına silikon yaptırmak” ibaresi tarih oldu. Dolgu maddeleri, yağ enjeksiyonları ve birtakım cerrahi müdahalelerle dudakta güzel bir görünüm sağlanabiliyor. Son yıllarda bilhassa dudak dolgunluğu için hazır dolgu gereçlerinin kullanımı popülarite kazanmış durumda.

 

Gıdık için estetik operasyonu mümkün müdür ?

Gıdık sorunu çok yaşanmasına rağmen bunun ile ilgili bir estetik operasyonunun mümkün olup olmadığı pek bilinmemektedir.Çene ile boyun arasında belirli bir açı vardır. Bu bazı durumlarda yapısal şeklinde de orantısız olabilir, kilo ve yağlanma ile de bozulabilir. Uygulanan cerrahi girişimler yine soruna dayalı olarak gerçekleştirilir. Çok yağlanma varsa yağlar liposuction ile veya cerrahi ile çıkarılır. Boyun kaslarında bir zayıflık varsa bu kaslar yeniden biçimlendirilip, dikilerek çenede doğal estetik görüntü oluşturulabilir. Ya da askı tekniği ile yağlar kulak arkasına alınarak gıdı konturu düzeltilir. Bu operasyonlarda çene altından kesi yapılması sebebi ile erken dönemde iz görülse de zaman içinde izler daha az görünmede oldukça etkin sonuçlar alınmaktadır.

Konu ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir