22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Bu Makalemde Türkiye’de 22 Kasım 2014 – 27 Kasım 2014 tarihlerinde kutlanacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Haftasıyla ilgili Bilgi Doktoru okurlarımı bilgilendireceğim.

Ülkemizde bilimsel diş hekimliğinin ana temelleri 22 Kasım 1908’de atılmıştır ve günümüzde 1996 yılında “Diş Hekimleri Günü” olarak kabul edilmiştir. Ağız ve diş sağlığının gereklerine dikkat çekilen günde ve hafta boyunca sağlığımızın çok önemli parçası olan ağız diş sağlığı bakımının özellikle çocukluktan  itibaren verilecek eğitimlerle kazandırılmasında ebeveynlere ve diş hekimlerine büyük görevler düşmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Ülkemizdeki kutlamalar aslında toplumun bazı şeylerin farkına varmamızı sağlıyor. Yani diyoruz ki; böyle bir şeyin haftasını – gününü bile yapmışlar, fakat ben ağız ve diş sağlığıma dikkat bile etmiyorum. Ne kadar da yanlış bir şey yapıyormuşum ben… Diye kendi kendimize sitem edebiliriz. İşte bu yüzden böyle etkinlikleri kutlamaları çok beğeniyorum.

Halkımızın ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi yönünde büyük özveri göstererek çalışan tüm diş hekimlerinin ve halkımızın Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile Diş Hekimliği Gününü kutlamak istiyorum. Saygıyla ve Sağlıcakla Kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir