Wireless Kablosuz Modemin Bebeklere Zararları

Evlerinizdeki, wireless ve kablosuz bebek alarmları kansere yol açabiliyor. Elektromanyetik kirliliklerden korunabilmek için bu bilgilere dikkat etmeliyiz!

İnsanoğlunun hayatını basitleştirmek amacıyla hızla gelişmeyi sürdüren teknoloji, maalesef önemli sağlık problemlerini da birlikteliğinde getiriyor.

Kanser, kalp krizi, diyabet ve obezite 21. yüzyılın en yaygın ve en ölümcül hastalıkları olarak sürekli gündeme gelirken, üreme sağlığı da önemli bir risk altında. Uzmanlar, bütün bu hastalıklara zemin hazırlayan en büyük düşmanlardan biri olarak da elektromanyetik radyasyonu gösteriyor.

Baş ağrısı ile göz yanmasına yapıyor

İnsanlık, sanayi devriminin ardından modern hayatta ne netice vereceğini bilmediği bir elektromanyetik alanda yaşamını sürdürmeye başladı ve ‘akıllı ev’ kavramı, her yere baz istasyonlarının kurulması olarak algılanmaya başlandı.

Elektromanyetik radyasyona maruz kalmanın kısa sürede hissedilen etkilerinin baş ağrıları, göz yanması, yorgunluk, halsizlikler, baş dönmesi ve gece uykusuzluğu olarak ortaya çıktığını dile getiren Prof. Dr. Selim Şeker, elektromanyetik kirliliğin intihar olaylarına da yol açtığı, araştırmaların bu bilgileri doğruladığını vurguladı.


-------- Sponsorlu --------

Kablosuz İnternet kullanımları bebeklerde ve çocuklarda kanser riskini arttırıyor

Evde wireless ve kablosuz bebek alarmları ciddi bir tehlikedir. Wi-Fi ve kablosuz bebek alarmları, evin içerisinde tehlikeli bir radyasyon dalgası meydana getiriyor. Bu dalgalar, esasen kafatası ince olan bebeklerin beyinlerine direk olarak temas edebiliyor. Bu da bebeklerde kanser riskini arttırırken, davranışsal sorunlara da yol açabiliyor.

Peki uzmanlar bu konuda ne öneriyor

Cep telefonu ile yapılan görüşmelerinin olabildiğince kısa tutulmasına özen gösterin.
Çocuklara telefonlarınızı vermeyin ve telefonu çocukların yakınında tutmayın.
Kulaklık kullanmaya gayret edin.
Telefonu kulağınıza fazla yaklaştırmayın yani arada mesafe bırakın.
Sinyalin yetersiz olduğu yerlerde telefonla konuşmayın.
Ayrıca dizüstü bilgisayarları kucakta ve şarjdayken kullanmayın.

Solaryumun da kanser riskini önemli derecede artırdığını hatırlatmak isterim.

Elektromanyetik radyasyon, kadınlarda meme kanserini harekete geçirirken erkeklerde ise sperm sayısında azalmalara yol açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir