Vücutta Biriken Ödemi Atmanın Doğal Tarifi

Vücudunuzun şiştiğini mi hissediyorsunuz? Ayaklarınızda ve bacaklarınızda şişkinlik hissi mi var?

Eğer kalp hastasıysanız ya da tiroit hormonuyla ilgili problemleriniz varsa şişkinlik yaşamak normal. Fakat herhangi bir hastalığınız yoksa ve vücudunuz anlamsızca su tutuyor ve sizi rahatsız ediyorsa evde bu şişliklerden kurtulabilirsiniz.

Vücudumuzun su tuttuğunu nasıl anlarız?

  • Derinin sertleşmesi
  • Yüz, karın ve kalça bölgesinde şişkinlik
  • Kiloda ani değişimler
  • Eklem bölgelerinde sertlik
  • Ayak, bilek ve bacaklarda şişlik


-------- Sponsorlu --------

Nasıl kurtuluruz?

Stres seviyenizi kontrol altına almak yapmanız gereken ilk şey. Bunu sağlayabilmek için de yapmanız gereken ilk şey spora başlamak. Bir hamama ya da saunaya giderek de rahatlamayı deneyebilirsiniz. Terlemek toksinlerden kurtulmanıza ve gözeneklerinizin açılmasına olanak verir.

Yeme alışkanlıklarınızı düzenlemek de sizin yararınıza olacaktır. Beslenme programınıza enginar, yumurta, yeşil fasulye, uskumru, ananas, avokado, kereviz, incir, bitter çikolata ve kuşkonmazı ekleyerek vücudunuzun su tutması probleminizden kurtulabilirsiniz.

Uyku düzeniniz de oldukça önemli. Günde 7 saatlik uyku uyumanız şart. Sağlıklı bir vücut hayaliniz varsa uyku düzeninizin olması şarttır. Gün içerisinde normalden fazla uyuma ihtiyacını hissediyorsanız; gece yeterince uyumadığınızın işaretidir.

Sizin vücudunuzu formda tutma yönteminiz ne? Ödemden nasıl kurtuluyorsunuz? Yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir