Vücudu Toksinlerden Arındıran Tarif

Vücudumuza çeşitli yollardan toksin girdisi oldukça doğaldır örneğin; yenilen yemek, solunan hava, kullanılan temizlik malzemeleri, sürekli kullanılan elektronik aletleri toksinlerin girdisini kolaylaştırır.

Yediğimiz ürünlerin çoğu işlenmiş halde ve de kimyasallara maruz kalmıştır. Plastik balon içerisinde yaşamadığınız sürece bu kimyasallardan ve etkilerinden kaçmak oldukça zordur. Fakat, zaman içerisinde vücudunuzu temizleyerek bu tarz kimyasalların zararını önleyebilirsiniz.

Terleme, idrar, ağlama gibi olaylar vücudumuzun temizlenmesini sağlasa dahi tıkanmış gözenekler ve birçok başka sebep bu süreci engeller.

Bu yüzdendir ki belirli aralıklarla vücudunuzu toksinlerden kendi başınıza temizlemeniz gerekmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Arındırma işlemi için gerekli malzemeler:

3 yemek kaşığı zeytinyağı

3 yemek kaşığı İngiliz tuzu (magnezyum sülfat)

1 yemek kaşığı nane

1 bardak nane çayı

Yarım bardak limon suyu

Hazırlanışı:

Tüm bu malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın ve 15 dakika ayaklarınızı bu karışım içerisinde bekletin. Ponza taşı yardımıyla ayaklarınızı ovup ölü derilerden kurtulun.

Hamama gidin

Hamamlar oldukça sıcak ortamlar olduğu için gözeneklerinizin açılması ve cildinizin temizlenmesi açısından önemlidir. Terleme oranınız arttıkça vücudunuzdan atılacak toksinlerin miktarı da artacaktır.

Maden suyu için

Maden suyunu bol miktarda tüketmeniz halinde vücudunuzun mineralsiz kalmamasına yardımcı olur ve de bol miktarda toksin atımına yardımcı olursunuz.

Sizlerin detox yöntemleri neler? Yorumlarda bizlerle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir