Tenin Pürüzsüzlüğü İçin Yapılması Gerekenler

Pürüzsüz Bir Cilt İçin

İnsan cildi titiz olan bir konudur. Sağlıklı temiz bir cilt için dikkat etmemiz gereken bir takım unsurlar mevcuttur. İşte bu hususta yardımcı olacak en etkili besini BilgiDoktoru okurlarımızla paylaşıyoruz. Bu besinin tüketimi sonucu daha iyi bir cilde sahip olacaksınız.

E Vitamini [ OMEGA 3 ] Cilt Güzelliğine ve Pürüzsüzlüğüne Faydaları

Kuruyemişin içerdiği E vitamini sayesinde yumuşak, genç ve güzel bir ten sağladığını aktaran Nilay Keçeci,, “E vitamini cildi yaşlandıran serbest radikallerle savaşır, özellikle cildi güneşin zararlı UV ışınlarının ürettiği serbest radikallere karşı etkili şekilde korumaktadır.

Fıstık ile koz mükemmel bir cilt besini olan Omega 3 yağ asitleri sağlıyor.

Tam tahıllar

Kapiler damar çeperinin direncini artıran bitkisel madde ve B vitamini içeren tahıllar, esas olarak işlenmemiştir.


-------- Sponsorlu --------

Mesela beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmekleri tüketmek gibi. Tahıllar antioksidan kaynağıdır, iltihaba bağlı cilt hasarlarıyla savaşır. Vücudunuza yeteri kadar B vitamini biyotini almadığınız taktirde, cildiniz kurur ve pul pul olabilir.” şeklinde konuştu.

Cilt Uzmanı Nilay Keçeci, ardından sözlerine şu şekilde devam etti; “Gerektiği kadar omega 3 aldığınızda cildinizde kuruluk ve apse olmaz.

İltihap cildinizin daha çabuk yaşlanmasına yol açar. Araştırmalar, oldukça az omega 3 alanların egzema ve sedef hastalığı gibi ihtihabi bozukluklara daha yatkın olduklarını gösterdi. Omega 3 yağ asitleri ilaveten kalp damarlarını koruyor, dolaşımı düzenliyor. İyi bir dolaşım da cilt güzelliğini olumlu yönde etkiliyor. Çinko, akneyle mücadelede yardımcı oluyor, yeni hücre yapımına katkı sağlıyor, cilde güzel bir parlaklık veriyor.”

Siz değerli okurlarımızın da cilt güzelliği ve gençleşme ile ilgili tecrübeleri ve görüşlerini paylaşmasını isteriz. Sağlıcakla Kalınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir