Sırttaki Kamburu Yok Eden Postür Düzeltme Hareketleri

Yemek yapmak, bilgisayar başında çalışmak, okuma yapmak gibi günlük aktivitelerinizi yaparken bile boynunuzun uzun olması durumunda kambur durmak zorunda kalabilirsiniz. Etrafınızdaki insanların sürekli dik dur demesinden sıkılsanız bile çoğu zaman siz de kendinizi duruşunuzu düzeltirken bulursunuz.

Ne yazık ki günümüzde teknolojiyle o kadar iç içeyiz ki bu durum vücudumuzun da kötü etkilenmesine sebep oluyor.

Bu durumu düzeltebilmeniz için sizlerle bir egzersiz paylaşacağız; ters mekik. Vücudunuzun üst kısmını düz ve dik bir şekilde taşıyabilmesi için sırt kaslarınız size yardımcı olur. Sırtınızdaki kasların güçsüz olduğu durumlarda omurganız zorlanır ve yük taşınamaz; kamburlaşmaya neden olur.


-------- Sponsorlu --------

Ters mekik egzersizi nasıl yapılır?

Yere yüzüstü uzanın ve ellerinizi belinize yerleştirin. Vücudunuzun üst kısmını yerden ağır ağır kaldırıp indirin. Bu hareketi beşinci tekrarınızdan sonra tahminen belinizdeki ve sırtınızdaki kaslar yanmaya başlayacak.

Başlangıç için bu hareketi 10 defa tekrarlamanız yeterlidir. Belinizdeki ve sırtınızdaki kasların yanmaya başlamasının ardından bir önceki egzersizde yaptığınız miktar kadar yapmalısınız. Zaman geçtikçe egzersizin miktarını arttıracaksınız. Maksimum 30 defa tekrarlamanız gerekiyor. Ve miktarı yavaşça arttırın.

Zaman içerisinde duruşunuzda düzelmeler olacak ve rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Sizlerle paylaştığımızın egzersizin videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir