Şarap Hakkında Kısaca Bilgi

Şarap İçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Hekimler şarabın az bir miktarının yararlı olabileceği fakat sarhoş oluncaya kadar içmenin sağlık açısından zararlı olduğu noktasında birleşmişlerdir.

Şarabın iyisinin olgun ve pişkin olması en az 180 gün­lük olması gerekir. Faydalanmak isteniyorsa yıllanmış olması gerekir.

Şarap İçmeye Nasıl Son Verilir

Şarabın bırakılacağı, içmenin durdurulacağı zaman şöyle tespit edilir; Esnemek, gerinmek gelirse, baş ağır­laşır, mide bulanırsa. O kişinin aklına kin, nefret gelir, bu duygu ağır basarsa veya artık gelecek için hayaller kurmaya başlamışsa, nihayette uykusu gelirse artık iç­kiyi bırakmak vaktidir.

Yenilenler daha hazmedilmeden, gıda midede iken içi­len şarap gıdanın hemen damarlara ulaşmasına sebep olur. Bu çok tehlikelidir, çünkü gıda daha damarlara ge­çecek şekilde parçalanmamış, onların terimi ile “pişme­miştir”.


-------- Sponsorlu --------

Damarlar bu ham gıdadan tıkanır ve kanın da­marlarda dolaşması bozulur.

Aşırı Şarap İçmenin Zararları

Şarabın çok içilmesinin zararlı sonuçlarından birisi de insandaki aklı kullanamaz hale getirmesidir.

Şarap içerken “gönlü dönüp” midesi bulanan kişi için kimyon, tuz ve şamfıstığmm dış kabuğu faydalıdır. Şam fıstığının dış kabuğu ağızda tutulup emilmelidir.

Şarap İçip Sarhoş Olmamak

Şarap içerken sarhoş olunmamak istendiği takdirde en kolay yollardan birisi, “menekşe taşı” ndan 2-4 tane şarap kadehine atmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir