Sandalyeye Oturup Yapacağınız Hareket Sizi Yağ ve Kilolardan Kurtarır

Çalışan insanların çoğu gün boyu oturarak işlerini halledebiliyor. Fakat gün içerisinde çalışmayan kaslar zamanla körelerek daha kolay sakatlanmalara sebebiyet verebiliyor.

Otururken de kaslarınızı çalıştırabildiğiniz egzersizleri sizinle bu içerikte paylaşıyoruz.

İlk Egzersiz

Sandalyenin uç tarafına sırtınız dik olacak şekilde oturun. Ellerinizi dizlerinize koyun ve vücudunuzu çekebildiğiniz kadar geriye çekin. Çenenizi göğsünüze değdirin. Daha sonra tam tersini yapın; omuzlarınız ve göğsünüz ileri doğru itilecek ve boynunuz yukarı yönlü kalkacak. Bu egzersizi 3 defa tekrarlayın.

Vücut Sallandırma

Kollarınız sandalyenin yan desteklerinde olacak şekilde pozisyon alın ve kollarınızın yardımıyla vücudunuzu yukarı kaldırın; kendinizi hava tutarak bacaklarınızı yukarı çekin. Egzersize uyum sağladıktan sonra bacaklarınızı yukarı aşağı hareket ettirip egzersizin zorluk seviyesini arttırın.

Çelik bacaklar ve çelik karın

Sandalyeye oturun ve bacaklarınızı yerden kaldırın; bu pozisyonda birkaç saniye bekledikten sonra ayaklarınızı tekrar yere koyun. Bu hareketi iki bacağınız için de yapın. Aynı hareketi bacağınızı bükmeden, düz bir şekilde havada duracak biçimde tekrarlamalısınız. En son kısımda ise bacaklarınızı ileri doğru uzatıp ardından karnınıza doğru çekin. Bu egzersizi yorulana kadar yapın.

Çocukluğunuza dönün

Döner bir sandalyeye oturun, ayaklarınızı ileri doğru uzatın ve ellerinizin yardımıyla önünüzde duran masayı tutun. Bedeninizi sağa ve sola döndürerek karın kaslarınızı çalıştırın.


-------- Sponsorlu --------

Karın yağı düşmanıyla tanışın

Sandalyenin ucuna doğru oturun ve bacaklarınızı yukarı yönlü kaldırın. Bacaklarınızı bir aşağı bir yukarı hareket ettirerek yağlarınızı yakabilirsiniz.

Çek kürekleri

Elleriniz masada olacak şekilde sandalyeye oturun ve kendinizi tüm gücünüzle geriye doğru itin. Daha sonra başlangıç pozisyonunuza dönerek kendinizi geri çekin. Burada dikkat etmeniz gereken kolunuzun ve bedeninizin aynı seviyede olması. Bu hareketi birkaç kere tekrarlayın.

Destek tekerlerini çıkartın
Ellerinizi kullanmadan kendinizi sağa ve sola doğru döndürün. Fakat burada bacaklarınız sağa doğru hareket ediyorsa vücudunuz sola doğru hareket etmeli.

Makas
Sandalyenize oturup ellerinizi destek bölgelerine oturtun. Bacaklarınızı ileri yönlü uzatarak; sol bacağınızı sağ, sağ bacağınızı sol bacağınızın altına yerleştirip saç örme hareketi yapın. Daha sonra hareketi tersi yönünde uygulayın.

Esneyerek gerinme
Sandalyeye oturun ve ellerinizi başınızın arka tarafına yerleştirin. Vücudunuzu belden bükebildiğiniz kadar büküp vücudunuzu geriye atın.

Ritminizi bulun
Ayaklarınızı yukarı doğru kaldırın. Burada önemli olan ellerinizin sandalyenin oturağını kavraması. Bacaklarınızı yan tarafa doğru açıp uzatın. Ardından başlangıç pozisyonuna dönün. Bu hareketi birkaç kere tekrarladıktan sonra ileri doğru uzattığınız bacağı dizinizden hafif bükerek ters ayağınızla dokunun. Bacağınızın yanmaya başladığını hissettiğini zaman işe yaradığını anlayabilirsiniz. Aynı hareketi diğer bacağınız için de tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir