Sağlıklı bir Hayat için Yaşanacak Yerler

Sağlıklı bir hayat için nasıl bölgelerde yaşamamız gerektiği ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Sağlık İçin Nerede Yaşamalıyız

Sağlıklı hayat için yaşadığımız kentlerin yada ortamın, havasını bilmek, ona göre yapılacakları öğrenmek ve önlem almak gerekmektedir. Bu sebeple hava hakkında bilgileri genel haliyle de olsa bilmekte fayda vardır.

Dünyanın bazı yerinde ılık hava hüküm sürer. Güneş vardır ancak yakıcı sıcaklıkta değildir. Geceleri hava soğur ancak üşütecek kadar değildir. Gece ve gündüzün sıcaklığı birbirinden çok değişik değildir. Böyle havalı yerlerde yaşamak şanslı olmak anlamına gelmektedir. Fakat diğer yerlerin havası değişiklik gösterir.

Diğer Yerlerde Yaşam

Denize Yakın Yaşamak

Yaşanılacak verin bir tarafı dağ, öteki tarafı deniz olursa böyle yerlerin havası rutubetli olmaktadır ve yağmuru çok yağar. Deniz kenarındaki yerlerin havası rutubetli olup, sağlık açısından tavsiye edilmez.

Adada Yaşam

Adaların havası da çok rutubetlidir ama etrafındaki denizin suyu tuzlu olması sebebiyle hastalık yapmaz. Eğer kent, acı suyun veya tuzlu denizin bulunduğu yerin kenarına yapılmışsa oranın havası sert olmaz sıcak olmaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Bataklık veya Sazlık Bölgelerde Yaşamak

Bataklık ve sazlık yerlere yakın kentlerin havası ağır olmaktadır, saf değildir; kirlenmiştir. Burada yaşayanların benizleri, yüzlerinin rengi sararmış olmaktadır; karnı büyük ve insanlar kuvvetsiz olmaktadırlar.

Bir kent kükürt madenine ve petrol madenine yada sazlık, kamışlık yerlere yakınsa oranın havası iyi değildir, tercih edilmemelidir.

Havası Kuru Yerlerde Yaşam

Yerleşilen kentin havası kuru ise tercih edilebilir. Çöl havası ve sahra havası da köylerdir.
Yaşanan yerin toprağı kaliteli, iyi ise ve nemden uzak bir yerde bulunursa havası güzel ve makul olmaktadır.

Düzlük ve hava akımı olmayan yerlerde yaşayanlar böyle yerlerin zararlarından korunmak için yiyeceklerini hafif olan gıdalardan seçmeli az yemelidirler.

Sağlıklı Yaşam bölgeleri ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir