Sağlık Bakanlığı’nın Sarı Toz Açıklaması (Konsolosluk)

Sağlık Bakanlığı İstanbul’da Konsolosluklara gönderilen sarı zarf içerisindeki sarı toz hakkında yazılı açıklama yaptı.

SARI ZARF İÇERİSİNDE SARI TOZ ALARMI!

Kanada’nın İstanbul Başkonsolosluğunda açılan bir zarfın içindeki şüpheli toz madde ile teması olan kişilerin bakanlığın Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine ivedilikle nakledildiği belirtildi.

Bakanlığın Açıklamasında; “Şüpheli toz maddeye maruz kaldığı bildirilen, Kanada Konsolosluğundan 10 kişi, Belçika Konsolosluğundan 4 kişi ve Almanya Konsolosluğundan 2 kişi olmak üzere toplam 16 kişi Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğinde gözlem altında tutulmaktadır” denildi.


-------- Sponsorlu --------

Kanada Konsolosluğundan 10 kişi, Belçika Konsolosluğundan 4 kişi ve Almanya Konsolosluğundan 2 kişi olmak üzere 16 kişinin Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğinde gözlem altında tutulduğunu bildirdi.

Hastaların genel durumlarının iyi olduğu, alınan numunenin kesin sonucu çıkana kadar izole bir odada gözlem altında tutulmaya devam edileceği belirtilen açıklamada, “Şüpheli zarftan alınan numuneler Ankara’daki Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarı’nda incelemeye alınacaktır.

Ayrıca numune sonuçlarının 27 Ekim 2014 Pazartesi günü ilgili kurumlar ve kamuoyuna açıklanması planlanmaktadır” ifadelerine yer verildi.

 

Sonuçlara Merakla beklediğimizi belirtmek istiyorum Sevgili Bilgi Doktoru okurlarım, Sağlıcakla Kalın. Haberimizin Detaylarını takip edin…

1 YORUM

  1. Pingback: Zehirli Kozmetik Ürünleri ve Markaları | Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir