Patatesin Bu Kürü Hem Zayıflatıyor Hem Güzelleştirir

Patates ile yapılan bu karışım kadınlar için çok faydalı, hem fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız hem de doğal güzelliğinize kavuşacaksınız.

Patates suyunun inanılmaz faydası! Patatesin Suyu ile Hazırlanan Doğal Kür adeta pek çok Hastalığa karşı savaşan bir Panzehir!

Mide hastalıklarının yanında sırt, eklem ve bel sancılarının tamamen doğal yöntemlerle rehabilite edilmesinde çiğ patates suyunun etkisi

Mide rahatsızlıklarının natürel çaresi patatesin suyunda gizli. Uzmanlar, midenin çeşitli hastalıklarının bu yolla iyileştirilebileceğini, örneğin; mide ülseri, mide yanması, gastrit gibi rahatsızlıkların bu doğal yolla rehabilite edilebileceğini belirtti.

“İngiltere Mancester Üniversitesi’nde çalışan bilim adamlarının gündeme getirdiği çalışmalar sonucunda ham patates suyunun mide ülserine iyi geldiği anlaşılmaktadır.”

Patates Suyu Faydaları, en fazla midedeki ülser, mide yanması, gastrit ve eklem, sırt, bel ağrıları rahatsızlıkları üzerinde görülüyor. Bu rahatsızlıkların yanında patates suyuyla zayıflamak, saçlara bakım yapmak, cilt güzelliği sağlamak isteyenlerin de tercihi oluyor.

Patates Suyunun Faydaları ve Kullanım Alanları

➤ Patates suyu, çok faydalı sayılmış bir anti-inflamatuvar’dır. Eklem ağrılarında, bel ve sırt sancılarının rehabilitasyonunda etkilidir. Gut hastalığına olan faydası da gözlemlenmiştir. Patates suyu vücudun çoğu bölgesinde bulunan sistemsel dolaşımı düzenler. Özellikle sabah saatlerinde aç karnına kullanılması tavsiye edilir.


-------- Sponsorlu --------

➤ Mide yanması, gastrit, derideki kabarıklık, hazımsızlık gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Bunun yanında uzmanlar midedeki reflü rahatsızlığına karşı sabah saatlerinde patates suyu tüketimini öneriyor.

➤ Vücuttaki zararlı maddelerin atılmasını kolaylaştıran patates suyu, ayrıca safra kesesine ve karaciğere de iyi gelen özelliğe sahiptir.

➤ Saç dökülmesini engelleme özelliğiyle tercih edilen patates suyu, saçların gürleşip, hızlı uzaması için de oldukça sık kullanılmaktadır. Patates suyu saç köklerini besleyerek güçlü saçlara sahip olmayı sağlar. Saç bakımı için bal ve yumurta akı ile patates suyu karıştırılarak saç maskesi hazırlanır ve saça uygulanabilir, 1 saat bekletildikten sonra durulanan saçlar bu karışım saç dökülmelerini azaltacak, saçları kuvvetlendirecektir.

Çiğ ve işlem görmemiş patates suyu buruk bir tada sahiptir. Bu nedenle havuç suyu gibi aromalı içeceklerle karıştırılarak tüketilebilir.

Patates Suyu Kürü Nasıl Elde Edilir?

Ham patateslerin kabuklarını soyduktan sonra katı meyve sıkacağı kullanarak suyu süzdürülür. Elde edilen patates suyu tercihe göre tatlandırmak amacıyla havuç veya kereviz suyu ile isteğe göre bal ilave edilerek tüketilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir