Köpeğin Ağlama Sebebi İnsanlığımızdan Şüphe Ettirdi

Sınır tanımayan gerçek arkadaşlıklar olduğunu biliyoruz. Sizlerle bunun ne kadar gerçek olduğunu paylaşıyoruz hem de gerçek dostumuz olduğunu bildiğimiz hayvanlar ile.

Hayvanlar arasında kurulan arkadaşlıkların oldukça sağlam olduğunu biliyoruz. Hem de sahip oldukları içgüdülerin birbirlerinden uzak durmalarına, yeri geldiğinde birbirlerine zarar vermelerine yol açsa bile. Bu içerikte sizlerle öncesinde karşılaşılmamış bir arkadaşlık hikayesinden bahsedeceğiz. Hikayemizin kahramanları Rookie isimli bir köpek ve ailenin sahip olduğu bir inek.

Rookie, aileye katıldığı ilk andan itibaren hem aile üyeleriyle hem de insanlarla çabucak kaynaştı fakat şaşırtan olay ise ailenin sahip olduğu bir inek ile kurduğu arkadaşlıktı. Beraber büyüyen bu iki arkadaş o kadar iyi anlaştı ki aralarında bir anne oğul ilişkisinin kurulduğunu söylemek bile mümkün. İneğin Rookie’nin tüylerini yaladığı ve beraber uyudukları biliniyordu. Üzücü olan o ki, aile bir süre sonra ineği başka bir çiftliğe satmak zorunda kaldı ve iki arkadaşın birbirlerinden ayrıldıkları o an insanın göz yaşlarını tutamamasına neden oluyor.


-------- Sponsorlu --------

Siz de bir sebepten dolayı yakın arkadaşınızdan ayrılmak durumunda kaldıysanız, Rookie’yi anlayabileceğinizi düşünüyoruz. Rookie havladı ve ahırın etrafında dönüp durdu; arkadaşının dönmesini uzunca bir süre bekledi.

Bir süre sonra, Rookie arkadaşının sesini işitti ve başka bir çiftliğe satılmış olan arkadaşının aslında o kadar da uzakta olmadığını anladı. Bunu anlayan Rookie, sürekli yan çiftliğe kaçmaya başladı ve sahibine zor zamanlar yaşattı. Ahırda sürekli arkadaşını bekleyen fakat gidemeyen Rookie zor günler geçiriyordu. Bu yüzden yemek yememeye başladı ve sürekli ağlıyordu. Bu da ailenin daha fazla dayanamamasına neden oldu.

Rookie’nin yaşadığı bu üzüntüye dayanamayan aile sonunda ineği geri almaya karar verdi.

İneklerini geri alan aile, Rookie’ye arkadaşlık etmesi için başka bir köpek daha aldı. İnsanların hayvanları böylesine umursaması ve onlar için zorunda olmadan bir şeyler yapması insanı çok mutlu ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir